| lauraXd a întrebat:

Am si eu o problema.De vreo 2 saptamani am cunoscut un tip.Ne-am cunoscut pe facebook intamplator, bine, ca este din acelasi oras cu mine...si ne-am cam apropiat unul de celalalt din ce in ce mai mult, practic avem un fel de relatie.Imi doresc sa ne intalnim, si el la fel.dar l-am refuzta de cateva ori, din motivul ca sunt cam timida si mi-e aiurea..na,probabil si varsta este de vina, eu am 16 ani el 19. Ce am putea sa facem cand ne vedem? vreau si eu niste sfaturi, va rog.Multumesc! FUNDA.

Răspuns Câştigător
| anaid2406 a răspuns:

Pai puteti vorbi, va puteti plimba...ca la inceputul unei relatii.De obicei lucrurile vin de la sine.Ai incredere in tine si totul va fi bine.Nu fi timida, la urma urmei ce se poate intampla asa de rau? Intalneste-te cu el si vei vedea ca totul va fi binewinking mult succes:*

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este indicat sa intri intr-un jos ale carui reguli nu le cunosti. Te intreb in modul cel mai serios si as dori sa-mi raspunzi, ce doresti tu de la o relatie si cum crezi ca poate decurge?

| lauraXd explică (pentru neutrino):

Pai,nu stiu exact ce sa-ti raspund.In legatura cu el...el este un tip foarte ok, si de treaba..adica,ne intelegem foarte bine, avem o relatie ok.Deci lucrurile merg bine intre noi, totul e ok, si nu este de genul de baiat care sa profite, m-am asigurat de chestia asta.Si cred ca relatia noastra ar putea merge foarte bine, e genul de baiat care pune mult suflet intr-o relatie,

| Larisssaa a răspuns:

Păi dacă ai încredere în el şi el te-a mai întrebat dacă vreţi să ieşiţi puteţi să mergeţi. Îi poţi spune că te-ai mai gândit. happy puppy dog eyes Fundăă te rog puppy dog eyes [ Dacă merit ]

| AC251900 a răspuns:

Pai bine ca ai zis varsta pecare o ai.
Uni barbati sunt atat de parsivi incat te mint pe inima ca te iubeste pe cand ei abia asteata sa te ^^^^.
Tu fiind fata nu-ti dai seama. Eu sunt barbat si stiu cum sta treaba.Nu, nu ma enumar cu exemplu de sus astfel nu-ti dadea asemenea infirmatie.
Un sfat : La varsta ta iti trebuie un baiat tot de aceas varsta dar sa fie mai timid pentru ati garanta siguranta.
Vezi in timpul actului sexual, poate nu sti. fi tu prima rezolvata apoi pe el oral, ca sa nu ramai insarcinata, iti spun asta ca ai 16 ani mai incolo o sa stii tu ce faci papa.

| lauraXd explică (pentru AC251900):

Buna.La inceput asa am gandit si eu...mna,varsta.Dar am avut si discutia asta.Am vorbit si am cazut de acord ca deocamdata ne plimbam de mana prin parc si ne pupam, nu trecem la next level.El este genul de baiat care pune mult suflet intr-o relatie, si pentru el nu conteaza neaparat viata sexuala.

| Madu a răspuns (pentru lauraXd):

Intr-adevar varsta nu cred ca e o mare diferenta...la urma urmei e doar de 3 ani si eu din cate stiu e bine ca baiatul sa fie putin mai mare decat fata! Daca pune mult suflet sau nu intr-o relatie cred ca de asta trebuie sa te convingi tu singura!big grinUna e sa spui asa la vrajeala si e cu totul altceva faptele! Cred ca ar trebui sa ii dai sansa sa te cunoasca si sa il cunosti daca va intelegeti!happy

| lauraXd explică (pentru Madu):

Heii.Este tipul de baiat care pune suflet intr-o relatie si pentru el nu conteaza neaparat viata sexuala, am avut o discutie despre asta.Si..da,i-am dat ocazia sa ma cunoasca.dar problema este la mine, sunt mai timida..si mi-a propus de n ori sa ne vedem iar eu gaseam cate o scuza din cauza faptului ca sunt timida si nu stiu ce sa fac cand ma vad cu el.

| Madu a răspuns (pentru lauraXd):

Eu zic sa te vezi cu el si tot ce trebuie sa faci este sa fii tu insati! Daca nu stii ce sa faci ai sa vezi ca discutia decurge de la sine!big grin:*

| lauraXd explică:

Acelas*