| RahelBell72 a întrebat:

Pai referitor la sa-mi gasesc prieteni ca mine am gasit o persoana care chiar ma intelege si ma asculta, dar chestia este ca a plecat in vacanta! Si ultima data mi-a spus ca ne auzim dupa o luna de zile si mi-a urat toate cele bune ideea este ca imi este dor de ea, aveam despre ce vorbi chesti de ale fetelor si ii mai dadeam sa vada desenele mele dandu-si cu parerea si imi dadea sfaturi si etc.
Si desi ea este din moldova si ne-am cunoscut intamplator pe Facebook si doar ne scriiem, chiar m-a ajutat sa trec peste unele probleme dar acum!
Cand nu este ea, nu prea mai pot face asta, caci numai ea stia cum sa ma faca sa nu ma mai gandesc la probleme! Si ce sa fac? Nu ma gandesc la ea zile intregi sau na.
Dar incep sa ma gandesc si sa-i simt lipsa, cand vad ca nu este activa si vad doar ultima data cand a fost activa si ma doare ca nu e nimeni care sa ma inteleaga si sa ma asculte cum facea ea!
Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Mhm, ce ai tu se numeste dependenta si este destul de serioasa, atat pentru tine cat si pentru viitoarele tale relatii.

Ce poti sa faci este sa discuti cu parintii si sa mergi la un psiholog caruia sa-i spui problemele tale de neintegrare.Aceasta prietena nu este decat o solutie temporara la ce ai tu. Daca vrei sa fii bine cauta ajutor specializat si fa`ti mai multi prieteni/e. Te va ajuta mult pe viitor.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa nu mai faci o obsesie din prietenia asta, iesi afara, joaca-te cu vecinele, suna-ti colegele de clasa, mergeti la strand sau la plimbare, nu mai fa o tragedie din nimic!