| DarthRevan a întrebat:

Hai sa va spun si eu ceva fetelor, aveti cur,tate,forme,sunteti frumoase,bune,a trageti atentia prin mersul vostru de "golanci" si imbracamintea voastra "sumara" dar majoritatea va intrebati "de ce nu ma iubeste, de ce nu dau si eu de un baiat bun?" pai in primul rand cu "calitatile" voastre se mandresc de obicei damele de companie pe care barbatii care au banii le inchiriaza pentru o seara undeva sau acasa sa isi faca placerile sau sa arate lumii ca el poate, voua va lipseste caracterul de femeie, caracterul ala care face un barbat sa o vrea doar prin simplul fapt ca e langa el, voi nu atrageti un baiat prin caracterul vostru, voi vreti sa iasa totul in evidenta sa va vada o femeie tare, dar nu ganditi ca stiti..noi nu vrem neaparat o femeie tare, vrem o femeie care sa fie doar a noastra, sa ne inteleaga, sa ne iubeasca si sa nu traga de pe noi sa traga cu noi. Credeti ca pe noi ne incalzeste o tata, un cur..atunci cand chiar avem nevoie de o persoana cu care sa purtam o discutie despre o problema si atunci cand numai poti sa tii in tine si vrei sa te descarci nu e nevoie sa va debracati, e nevoie sa fiti acolo..nu ne alegem fetele dupa cur si tate. Le alegem dupa felul in care ne vorbesc, ne acorda atentie, ne fac sa zambim si nu ne lasa niciodata atunci cand ne este greu.

Răspuns Câştigător
| αλεχανδρα a răspuns:

Ai mare dreptate.Dar depinde si de baieti,eu una am pierdut multi iubiti datorita faptului ca
nu am vrut sa am relatii sexuale cu ei sau datorita sanilor mei mici. Degeaba eram eu umarul pe care sa planga,persoana cu care sa isi discute problemele,sa isi spuna ce il apasa pe inima daca el avea alte ganduri. Noi ne adaptam gandurilor voastre,incat sa va tinem langa noi. Voi barbatii din ziua de azi nu mai sunteti ca inainte e greu sa va multumim. Eu una niciodata nu o sa incerc sa,,agat'' prin felul in care arat. Trimite tu o fata imbracata cu pantaloni,un tricou,nemachiata,fara forme pe strada si spune-mi cati dintre baieti se vor uita la ea. Iti spun eu NICIUNUL,majoritatea dintre voi cauta,,bunaciuni'' normal ca noi devenim ce vreti voi. unele fete devin asa datorita singuratatii, pur ai simplu uita cine sunt cu adevarat pentru a putea simtii si ele ce e iubirea care nu mai exista in vremurile astea. Tu sincer te-ai uita la o fata imbracata cu fusta sub genunchi, nemachiata sau mai stiu eu cum? Nu sigur ca nu, toti vreti fete frumoase, cautati sa arate cat mi bine si apoi le numiti curve. Ne judecati fara a ne cunoaste cu adevarat si apoi spuneti ca noi suntem vinovate.

| RAY a răspuns (pentru αλεχανδρα):

Eu draga isi dau dreptate, ai dreptate in proportie de 100%, exact asa ma gandeam si eu, fetele se adapteaza dupa gusturile barbatiilor

| eugenl a răspuns (pentru αλεχανδρα):

Daca arata bine naturala, de ce nu? Trebuie sa-mi placa de ea si nu ma intereseaza daca se fardeaza sau se machiaza.

18 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Exista foarte multi baieti care chiar o tipa din asta superficiala isi doresc. Mai ales cei foarte tineri.

| DarthRevan explică (pentru DeeaMarry):

Eu am 17 ani, si vreau o fata matura si serioasa, vreau ceva ok si frumos... imi pasa mult de ce simt fetele pentru mine si depinde de fata daca merita.Asa sunt eu, tot timpul am fost asa mi-a pasat de fete.

| 愛日本 a răspuns:

Degeaba,eu nu ma regasesc in ceea ce ai scris tu, am dar nu le arat si degeaba, tot nu gasesc pe nimeni.Tot timpul va fi o alta fata, mai frumoasa si mai buna.
Am vazut eu cati baieti cauta fete serioase si acum stiu de ce sunt atat de putine.

''nu ne alegem fetele dupa cur si tate. Le alegem dupa felul in care ne vorbesc, ne acorda atentie, ne fac sa zambim si nu ne lasa niciodata atunci cand ne este greu.'' - aici pare ca vorbesti in numele tuturor
Nu e asa.Nu acum, cel putin.Ca sa vorbesc si eu ca tine, spun ca voi baietii va uitati doar dupa fete de morvuri usoare, frumose, sa arate cat mai bine, sa le gasiti in cluburi etc. Abia dupa 10 ani va desteptati ca aveti nevoie de ceva serios si nu o sa mai gasiti asa ceva.
Asta nu e si in cazul tau, desi extrem de putini gandesc ca tine.
Plus de asta, ar trebui sa fi mai dragut, mai tolerant.

| RAY a răspuns:

Hai sa fim seriosi si nu ipocriti, tot ce ai scris tu acolo e vrajeala,in primul rand rand ne doare undeva de sufletul unei fete ca sa inchei mitul asta in al dolea rand cui i pasa de caracter, tuturor ne pasa de tate,cur,vagin,asimetria fetei, asta e adevarul, fetele sau adaptat gusturilor noastre, hai sa fim barbatii tie cand ti se scoala cand vezi una hot sau cand vezi un suflet dar fizic e urata? tu ce vorbesti acolo sunt vorbele uei femei nu a unui barbat, pe bune un barbat nu se plange niciodata cum era ca soldati sa se planga offffffff vom muri mai bine ne intoarcem in patria noastra acolo e cald si bine, aiurea ne transformam in fetite ele in barbati nu-mi place

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Tu si cu RAY o sa ramaneti toata viata la manuela, ca la gandirea asta nici vorba de femei.

| Suck a răspuns:

Deci da, e oarecum adevarat ce spui dar trebuie sa ai si atractie fizica de acea fata, nu neaparat trebui sa se imbrace ca o destrabalata, trebuie sa aiba acea atitudine sexy si o minte ascutita, sa ai cu cine purta o discutie dar si sa o doresti fizic.

| AliGab a răspuns:

Ce sa spun domnule...si cand intalniti o astfel de femeie pui pariu ca 80% din cazuri nu stiti sa o apreciati? P.S: sunt genul de femeie care nu-si arata tatele si fundul, desi am un corp relativ frumos (mi s-a spus deseori acest lucru) si totusi majoritatea barbatilor vor sa-ti arate corpul si altora, ca sa vada altii ce "comoara" au ei si prea putini apreciaza femeile care vor sa fie doar pentru ei, sa ii sustina si sa ii asculte.

| AliGab a răspuns:

In concluzie, daca asta ti-e gandirea reala, pastreaz-o si fructific-o la maxim. Nu te pierde dupa ce vor sau gandesc altii, si intr-o zi vei gasi ceea ce cauti. Iubeste femeia pentru naturaletea ei si ea iti va oferi ce are ea mai bun si anume sufletul sau. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minciuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai tu cu fetele?

| DarthRevan explică:

Ce as da eu pentru o fata, eu sunt serios, si pun sentimente, imi pasa mult de fete...dar sunt singur, si ma enerveaza faptul ca nu gasesc o fata ok.Toate se prostesc la varsta meah si eu vreau o fata mai mare si matura, care gandeste mai ok

| DeeaMarry a răspuns (pentru DarthRevan):

La 17 ani fetele sunt destul de mature. Te asigur ca nu ai nevoie de o fata mai mare decat tine. Problema e caracterul, nu varsta.
O sa apara si fata potrivita pentru tine. Doar ca inainte a trebuit sa te "lovesti" de realitate, pentru ca atunci cand o sa apara in viata ta sa stii sa o pretuiesti.
Toate lucrurile se intampla cu un motiv.

Răspuns utilizator avertizat
| EyelessJackLover a răspuns:

Si mai apoi tot voi sa fiti aia care critica aspectul fetelor
-Ce urata e aia fara machiaj
-Ce stramba e
-N-are forme deloc
Si daca incercam sa ne "aranjam" cu machiaj, sutien cu push-up si mai stiu eu ce, ne faceti panarame si curve.

| DarthRevan explică (pentru EyelessJackLover):

Nu e asa... o fata e mai frumoasa natruala.

| Alex_Allexino_1992 a răspuns:

Ar fi ceva daca am face asa cum zici tu, sa le alegem dupa suflet&caracter&felul lor de a fi etc. Sincer sa fiu ma regasesc oarecum in poezia ta dar fiind seriosi acum... sa spui asta unei femei te-ar crede?