| anonim_4396 a întrebat:

Hai salut! Asta e pentru baieti: ce va atrage la o fata? Si daca va place o fata de ce nu-i spuneti? (pentru ce-i care nu-s timizi)

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ceea ce ce ne place e involuntar nu noi alegem ceea ce ne place, aspectul fizic face prima impresie, personalitatea, inteligenta nu o sa faca ca un penis sa intre in erectie

| OldSoul a răspuns:

La o fata pe mine ma atrag multe.
Mai bine spus am ajuns sa decida mintea daca-mi place de o anume fata sau nu.
Important e sa-mi placa per ansamblu, nu are rost sa spun ca vreau o fata cu forme, sau o intalnime anume, pur si simplu daca-mi place per ansamblu, aia e, nu conteaza ca e blonda/bruneta, ca are forme sau nu.
Acum desigur asta e doar inceputul, proba adevarata e personalitatea.
Daca-mi place de ea, aia e, e treaba mea, nu prea are rost sa-i spun ca deh, ii dau de inteles, daca e perspicace si isi da seama bine, daca nu aia e.
Daca-i spui ca o placi, o sa fie ele putin entuziasmate la inceput, dar dupa o sa fie ceva gen "eh, stiu ca ma place, ce rost are sa-mi pierd timpul cu el daca-l pot avea oricand, oricum parca nu e asa cum vreau eu".
Iar asa ca baiat iti cam pierzi "atractia" in ochii ei.

| domnuleu23 a răspuns:

Se vinde imaginea femeii foarte frumoase care este si inteligenta si puternica si independenta, baietii se sperie de cele mai multe ori de o fata pe care ei o considera frumoasa din motivul de mai sus. Fiecare isi vede anumite defecte si fiecare are impresia ca oamenii sunt atenti la acel defect dar ceilalti sunt atenti la alti oameni care nu au defectul pe care il au ei si tot asa, isi dezvolta anxietate si tocmai asta e cauza pentru care nici fetele nu spun nimic si asteapta sa fie abordate. Cand un baiat se da la o fata, acea fata primeste confirmarea ca este placuta si nu mai e nevoie sa-si faca griji de un refuz, deci problema nu este doar la fete sau doar la baieti, toti suntem oameni si toti gandim in felul asta si avem insecuritati.