| AwesomeGoals a întrebat:

Hai salut, problema este ca m-am indragostit ca sa zic asa de o fata pe care am cunoscut-o acum 2 zile la aniversarea unei prietene. Sunt obisnuit sa fiu in preajma fetelor, 90% din timp mi-l petrec cu ele insa cand e vorba de a fi angajat intr-o relatie nu stiu ce sa fac. Niciodata nu am avut asa ceva din cauza ca eu vreau sa fiu cu o fata pe care o apreciez, de care imi place, nu doar asa pentru ca nu am ce face. Cred ca temerea mea este adancita si de faptul ca eu sunt hiperactiv (cam agitat, transpir cam repede, ma blochez). As vrea sa stiu ce pot sa fac sa ma apropii si eu de ea, sa vad daca si ea este interesata.
PS: Stiu ca lucrurile astea par penibile, insa toti suntem oameni, si multi nu stim ce sa facem in astfel de situatii. Multumesc

10 răspunsuri:
| Joker1958 a răspuns:

Nu conteaza ca esti hiperactiv, asa am patit si eu tot la o aniversare. am cunoscut o fata si mi.a ramas in cap si am facut tot ca sa fiu cu ea si dupa ce a mstat cu ea 3-4 luni m.am plictisit pentru ca nu era nimic special la eabig grin. ce vreau sa spun e ca la tine e problema ca ai cunoscut.o si ti.a dat lumea peste cap fii natural si ai sa veyi ca nu te musca sau mai stiu eu cehee hee. glumeste cu ea(pe seama ei) si fii deschis. totu merge de la sinewinking

| Zeref a răspuns:

Corect,asa e. Sfatul meu este sa te duci sa vb cu ea...asa cum esti tu, hiperactiv.Si chiar daca transpiri si devii agitat, incearca sa spui exact ce ai de spus indiferent cat de penibila devine situatia si cate gesturi faci. Fetelor le plac sa fie curtate si mai ales le plac baietii indraznet.Crede-ma ca daca te vei manifesta asa ea te va place si-si va da seama ca esti sincer si nu urmaresti altceva.Tot secretu sta in comunicare si nu in dumele de pe net.Cred ca te subestimezi putin si mai mult cred ca dupa ce vei face acest pas iti vei invinge acele mici "defecte" care zici ca se intampla in astfel de momente.
SucceS

| UnSimpluGand a răspuns:

Nu par deloc PENIBILE, este o situaţie foarte normală şi o întrebare foarte ok ţinând cont de ce tâmpenii se postează mai nou pe aici.

În legătură cu fata, daca o şti de 2 zile, nu se poate numi dragoste atracţie, care dacă vei mai sta în compania ei o poţi transforma în dragoste. După părerea mea îţi trebuie pe puţin 2 săptămâni să cunoşti pe cineva. Dacă spui că 90% din timp îl petreci cu fetele, îţi este MULT MAI UŞOR DECÂT ÎŢI PUTEAI IMAGINA. Stai puţin şi în loc să te gândeşti cum să o abordezi mai uşor gândeştete cum se comportă acele fete ce le place şi cum îşi văd ei prietenii. Fetele poate sunt diferite dar când vine vorba de dragoste punem toate aceeaşi gamă de sentimente. Chiar pentru mai mult ajutor poţi vorbi cu ele ţinând cont că te înţelegi bine cu ele, cred.
Te poţi apropia de ea, doar prin comunicare, facebook mess, ceva, vorbeşte aratăi că vrei să o cunoşti ascultăi problemele încearcă să'ţi dai seama când e supărată, aratăi că'ţi pasă, aşa va înţelege ea că îţi pasă şi că nu eşti vreun bădăran, daca înveţi să o cunoşti îţi poţi da seama şi tu daca e vorba de atracţie sau dragoste.

Sper că ţi'am fost de folos.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| UnSimpluGand a răspuns (pentru radumstain):

Nu zic sa avem incredere in oamenii, macar sa stii ceva, ce e de capu lor, oricum nici in 2 zile nu poti cunoste pe cinevaoh go on.

| AwesomeGoals explică (pentru UnSimpluGand):

Am reusit sa aflu ca fata ma crede un baiat ok, insa nu stiu cum i-a venit ideea sa spuna ca i se pare ca sunt mic pentru ea (e cu un an mai mare). Mai stiu si ca ii place de un alt baiat de 18 ani insa nu e concretizat nimic. Sunt din nou un haiduc se pare happy

Răspuns utilizator avertizat
| Zeref a răspuns (pentru radumstain):

Corect!

| UnSimpluGand a răspuns (pentru AwesomeGoals):

Ca te crede un tip ok este binehappy, zice ca esti mai mic, tot daca e un an diferenta pentru ca asa sunt fetele, nu le priesc relatiie cu cineva mai mic. Daca baiatul de 18 ani nu o poate face fericita sau nu vrea sa fie cu ea AI CELE MAI MAI SANSE, bineinteles daca te bagi mult in seama cu ea si o consolezi, daca insa are sanse la el, fi putin RAU si spune-i fetei ca el nu e chiar cel mai potrivit din lumehappy si chesti din astea.

| PaulicaPaula a răspuns:

Buna! Lucrurie de genul acesta nu sunt penibile, in primul rand.2 poti sa vorbesti cu ea pe Facebook, sau diferite site-uri de socializare, daca nu veri sa vorbesti cu ea fata in fata, sau esti mai timid.Dar o fata apreciaza mai mult daca ii vorbesti fata in fata... Poti sa discuti su ea despre scoala, prieteni comuni, sau alte chestii care ii plac ei.NU spune ca iti place un lucru pe care tu il urasit doar pentru ca ii place fetei respectiveDaca veti avea o relatie aceasta nu poate fi bazata pe minciuni. Sper ca te-am ajutat si multa bafta!