| dani79 a întrebat:

Buna Tpu.As dori sa primesc un sfat sincer in legatura cu o problema de a mea.M-am indragostit de o colega de lucru care din pacate pentru mine are prieten.Problema este ca am avut cateva tentative sa ma apropii de ea dar nu am reusit. Dilema mea este urmatoarea.Nu inteleg de ce cand ma aflu in preajma ei,ea nu este indiferenta fata de mine si avem schimb de priviri foarte sugestive, dar doar atat.Am incercat sa o uit si sa fiu indiferent dar asta nu a facut decat sa inrautateasca lucrurile.
Pe langa ca nu pot sa o scot din minte pe zi ce trece ma macin tot mai tare de dorul ei.Cum as putea sa interpretez eu aceasta tactica a ei de a ma atrage.Pentru ca atata stiu si eu..., cand pe o fata nu o interesezi atunci ea nu-ti acorda nici un pic de interes. Apreciez un raspuns serios.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca are prieten nu ai ce sa cauti tu in viața ei, de ce vrei sa îi strici relatia cu actualul? Faptul ca nu ti o poti scoate din minte, este din cauză că lucrezi zi de zii cu ea o vezi cel putin 8 ore pe zi daca nu mai mult, dar de la a te limita strict la probleme de serviciu, si pină la a face o obsesie pentru ea este cale lungă care daca tu nu te opresti vei ajunge la sex cu ea, ceea ce sunt convins ca asta urmăresti, dar îi strici ei prietenia cu cel cu care stă acum, si poate că ea nici nu te place in modul in care crezi tu ca te ar plăcea, in ce domeniu lucrati voi? Birou ceva? Si ce virstă ave ti voi? Multumesc.

| dani79 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc pentru raspuns.Nu am nici o intentie sa intervin in relatia ei si sa incerc sa o fac sa se desparta, eu incerc doar sa inteleg de ce face acest joc cu mine, si am incercat sa aflu daca se poate de la cineva care probabil a trecut prin asa ceva.Cred totusi ca cea mai simpla solutie este sa o intreb pe ea.Dar totusi cred ca o apar penibil in fata ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru dani79):

Sigur că cel m ai bun si autorizat răspuns doar de la ea il poti primii, deci curaj, întreabă o, ce vîrstă ave ti voi? Multumesc si o seară plăcută.

| dani79 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc pentru raspuns.Eu am 35, ea nu stiu, e mai mica ca mine, oricum e majora!

| T0T a răspuns:

Fii direct și spune-i cum stă treaba, doar așa vei lămuri lucrurile.

| NoName0x0 a răspuns:

Nu te.ai indragostit, maii, doar o placi, te atrage. Lucrul acesta trece repede. Evit.o ca sa nu creezi probleme de orice tip in jurul tau deoarece are prieten. Dragoste cu sila nu se poate! Daca simte ceva pentru tine va incerca ea sa te abordeze...