| Fataaeeefbsjsk a întrebat:

Hai TPU, am si eu nevoie de ajutorul vostru. Deci sa va zic pe scurt...acum vreo 4 luni o început sa imi placa de un băiat,iar lui a început să ii placa de mine,acum cateva zile mi-a spus ca ma place,dar nu vrea o relatie.ok asta am inteles,dar partea ciudată ii ca o prietena de a mea(prietenă destul de buna) mi-a spus recent ca si ea este îndrăgostita de acelasi baiat desi stia ca eu il plac si m-a întrebat daca m-ar deranja daca ar avea o relatie cu el si eu logic ca am spus ca da,dar se pare ca ea nu a înțeles. Mai mult de aproprie de el,il ia in brațe, il pupa pe obraz si dinastea
Am citit o conversatie cu ei si am înteles ca ei vor sa aibe o relatie dar nu vor sa ma faca pe mine sa sufar...chiar nu stiu ce sa fac pentru ca el mi a spus si astăzi ca ma place, dar o place si pe ea.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-a spus ca te place si accepta sa fiti prieteni si doar atat, din moment ce nu doreste sa aiba cu tine o relatie de alta natura. In acest caz este de inteles comportamentul lui si a prietenei tale deoarece in mod sigur sentimentele lor afective sunt compatibile. Este de inteles si nemultumirea ta insa trebuie sa intelegi ca pentru a deveni un cuplu intre cei doi trebuie sa existe sentimente de atractie si iubire reciproce, ceea ce in cazul tau din pacate este doar unilateral.

| neutrino a răspuns:

Tu nu poti avea pretentii de la alte fete si nici de la acest baiat. El are dreptul de a alege si se pare ca nu tu esti fata aleasa. Respecta-le alegerea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ei se iubesc, lasa-i sa se iubeasca in voie.