| Anonim87 a întrebat:

Haii TPU. am si eu o nelamurire, va rog cat mai multe raspunsuri...nu trebuie sa iesi din biserica inaintea sicriului, pentru ca cineva din familia ta va muri in curând. E adevarata superstitia? :d Multumesc mult love struck
dau fundita :X

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o supersititie, deci prin definitie nu este adevarata (se poate intampla doar prin coincidenta, o data la mii de cazuri). Acum depinde si cum o interpretezi. daca dupa 6 luni moare fratele verisoarei sotului nepoatei si tu zici ca s-a implinit superstitia, atunci sigur e adevarat.

| Etiquette a răspuns:

Superstitiile se afla printre cele mai mari PACATE.
Nu mai credeti in astfel de porcarii care nu va ajuta la nimic.

| MrSpooky a răspuns:

Nu iti fa griji de nimic ca nu se intampla nimic.Nici o superstitie nu e adevaratatongue

| wnikon a răspuns:

Nu e adevarat e doar o presupunere babeasca sa nu-ti fie frica de asa ceva,././///

| musicfan a răspuns:

Nuuuuu... e o prostie, nu trebuie sa crezi in superstitii, si oamenii care trebuie sa ajunga la groapa inaintea sicriului cum fac? nu e adevarat