| Anonim87 a întrebat:

Bunaa! am si eu o problema. e adevarata superstitia ca daca iesi din Biserica inaintea sicriului atragi o alta moarte in familie? Va rog frumoos sa mi raspundeti si mie. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

NUUU Sunt doar prostii! si eu am iesit inainte acum mai multi de 5 ani si nu s-a intamplat nimic.Doar unchiul a murit dar doar din cauza bauturii si a tigarilor stai linistita!

| oanawww45 a răspuns:

Hmmmm...thinking nu am mai auzit de asta ...deobicei nu trebuie sa crezi in superstiti dar se poate sa nu fie o superstitie, te-ai gandit la asta?
Stiu eu o chestie tot ceva cu un sicriu, atunci cand se ingroapa decedatul, cineva arunca in groapa o poza cu fata cuiva, iar individul din poza va muri incurand sau va fi blestemat toata viata.
Asta nu este o superstite cea ce tiam spus eu, e o metoda de a /a blestema/a omari, poate ca este adevarat ceia ce ai spus tu dar poate o superstitie...cine stie ...stie numai cine a incrcat-o sau a auzit-o.

| GyeBaek a răspuns:

Nu, nu crede in supertiti.