| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca visezi ca mergi inaintea sicriului unde se afla mortul? Am visat ca eram la o inmormantare si eu nu mergeam cu lumea din spatele sicriului cum se merge normal la inmormantari, ci in fata.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Singura persoană care-ţi poate da răspunsul la asta eşti doar tu, dar trebuie să găseşti calea răspunsului.
Tip:
Medidaţie+conexiune în astral.

| DeyCj a răspuns:

Da, cunosc.Dar trebuie să recunoaştem că atât în fizic cât şi în astral omul poate deveni malefic(malefic chiar de nu comite acte antisociale sau anti-legale), mai ales cei ce ştiu manipula energiile (conexiunea în astral o definesc ca fiind autoinducerea stării hipnotice, iar prin această metodă, percepţia creşte şi se transpune în ceea ce-şi doreşte persoana respectivă atât în fizic cât şi spiritual(ca un fel de vis ce de fapt e real.).
Personal nu cred că este fiinţă umană care să nu fi avut cel puţin o experienţă spirituală; să nu uităm de construcţia fiecăruia din noi(şi de alfel a tot ce e viu), dar fiind că nu ţoţi din noi conştientizăm asta, ignorăm şi mergem mai departe.
Recomandarea ce i-am dat-o se referă la analizarea fizică fără meditaţie(nu cred că ştie cum s-o facă) acestei trăiri şi comparaţia cu dorinţele şi mai ales cu neîmpliniriile/fricile lui. Se ştie că învingându-ţi fricile şi îngijorările devii mai puternic, şi asta nu are legătură cu meditaţia, ci cu voinţa(personal nu cred că e nevoie să agăţăm tot timpul de tot felul de instrumente fizice ca să evoluăm spiritual şi psihico-fizic, să apelăm la entităţi divine ca să ne ajute, sau să dăm vina pe ele că „aşa ne-a fost scris" atunci când avem parte de evenimente nefericite sau eşecuri în viaţă), şi ceea ce se numeşte tărie de caracter, cred eu.
Cu visele.De multe ori eu visez chestii ce reflectă temerile mele, ori neîmplinirile, frustrările, gândurile ce le am, şi altele(nu le public), şi de fiecare dată când le analizez, îmi dau seama ce am de făcut sau unde mai trebuie completată lucrarea sau... lucrătura :'. Acuma depinde la om la om.Fiecare vedem şi simţim acelaşi lucru în felul nostru, dar acel„lucru" e tot ăla indiferent de persoana ce-l percepe.