| Just a kid a întrebat:

Heeelp! URGENT va rog.pr meu e suparat pe mine de 2 seri. pot spune ca mai tare ca acum nu sa mai suparat de multe ori.cu toate astea a decis sa ramanem imperuna desi sustine el ca"nu mai poate avea incredere in mine". astazi ia expirat optiunea si nu mai are credit, prin urmare numai eu il pot cauta.am vorbit de cateva ori dimineata, era inca suparat, ne-am certat de vreo 2 ori insa nu tare de fiecare data cand se termina conversatia fiind impacati.stiam ca urmeaza sa aiba treaba insa nu stiam cand va incepe si daca pana la urma va face azi sau maine.pe la 3 am vorbit ultima data si mi-a spus inainte sa inchida"ma mai suni tu cand vrei, bine?""cam cand ca sa nu te deranjez""cand vrei tu si daca pot raspund daca nu astepti""bine, da cam in cat timp ca nu vreau sa te deranjez""intr-o ora e bine?""bine". asa cum i-am promis l-am sunat intr-o ora(dupa vreo jumatete de ora m-am gandit sa ii dau un msg inofensiv doar ca sa vada ca ma gandesc la el cu"te iubesc:*si sper ca iti vei da si tu seama de asta in curand")insa nu mi-a raspuns. l-am sunat in juma de ora, la fel, ocupat. dupa inca jumatate de ora.tot ocupat. l-am lasat o ora cand l-am sunat iar, iar a dat ocupat.am decis sa ii dau un msg in care imi cer scuze de deranj si cand va vrea si va putea sa faca cumva sa ma anunte sa-l sun.(sa ia tel de al cineva, sa dea un msg, sa itnre pe mes.cumva)au trecut 2 ore jumate si nimic.mai bine de 6 ore de cand am vorbit ultima data.nu stiu ce sa fac.sa-l sun, sa nul sun. tinand cont de urmatoarele dati-mi si mie un sfat va rog:
1.este suparat asa ca nu stiu daca va face tot posibilul sa ma sune, gandinduse ca"ma va suna ea la un mom dat"
2.relatiile cu tatal sau nu sunt asa de bune in asa fel incat nu cred ca iar da telefonul daca lar cere.(acum 1 luna cand era totul ok si a ramas fara credit insa a luat telu lu taiksu fara sa ii zica si m-a sunat sa ma anunte de ce nu poate raspunde)
3.ma anuntat de dimineata ca va trebui sa il sun eu pentru ca el nu stie daca poate
4.totusi in mesaj i-am zis sa ma caute si as vrea sa ma tin de cuvant, dar nu stiu daca fac bine
voi ce ati facesigh si baieti... voi ce ati vrea sa faca prietena voastra in cazul de fata?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Nu l-as suna de atatea ori nici daca ar cadea cerul pe ellaughing
Nu imi place sa fiu streasta la cap cu telefoane deci la randul meu nu stresez.Insa daca il sun si imi zice ca are treaba nu mai vorbesc cu el minim 3 zile.Nu cred ca e vreo treaba mai importanta ca minewaiting
Numeste-l egoisim dar eu oricat de ocupata as fi imi fac timp pentru un schimb de cuvinte cu el asa ca ma astept la acelasi lucru
Tipul tau insa iti transmite mesajul ca s-a cam plictisit de tine. Data viitoare cand il suni propune-i o intalnire in care sa lamuriti totul

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Offf nu crezi ca-l stresezi cam mult? Toata ziulica cu celularul in mana, lasa-i putina libertate saracului baiat.Eu zi c asa pune-ti tu un film si stai si uita-te la el si cand se termina suna-l o sa-ti raspunda sigur si mai lasa de la tine daca vrei sa nu va mai certati si sa nu mai fie suparat pe tine. O zi buna sper sa fii rabdatoare!

| cary29 a răspuns:

Avand in vedere ca ti-a zis ca poti sa il suni, apoi il suni pana iti raspunde, nu vad de ce ii trimiti mesaje daca nu iti poate raspunde.Sau mai bine suna-l maine cand crezi tu ca poate vorbi sau cand vorbiti voi de obicei. Tu ai gresit, tu repara greseala, nu astepta de la el solutii numai probleme dupa cum vad eu ca sta situatia.

| Genius8 a răspuns:

Buna frumoasa. nu mai fi asa de disperata. chestia cu cearta o sa treaca in curand si la tel. spune-i si u ceva de genu: hai sa uitam tot ce a fost si sa o luam de la capat fara certuri si suparari, pentru ca viata mea fara atentia ta este ca un cer fara soare sau stele." si in privinta sunatului bineinteles ca trebuie. sa-l cauti si daca iti reproseaza ceva spune-i: eu am facut tot posibilul sa vb. si sa te fac si pe tine sa uiti de suparare dar u daca nu-mi dai atentie..." sincer o sa functioneze o sa se inmoaie. iar daca nu pune si u piciorul in prag sa vada ca nu e el singurul autoritar. fundita?

| euShnUmAIeU a răspuns:

Eu spun sa il mai lasi un timp sa se gandesaca si daca va impacati ar fi bine sa evitati certurile.