| Elena_Delia_1998 a întrebat:

Heei,am o intrebare.
Nu am facut niciodata sex cu prietenul meu, dar daca imi bag un deget in vagin nu o sa mai fiu virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea reprezinta un concept psihico-mental, deci fiind o notiune imateriala starea de virginitate nu poate fi perceputa fizic sau vizibil. Notiunea de virginitate de natura mintala si psihica poate sa fie pierduta sau pur si simplu sa dispara in "neant" NUMAI/DOAR in momentul in care este atins himenul sau vaginul intra in contact direct cu un penis real al unui baiat/barbat. Degetul poate fi bagat in vagin doar prin trecerea acestuia prin gaura/perforatia existenta in HIMEN din nastere. Degetul poate fi bagat in vagin prin trecerea acestuia prin gaura existenta in ea din nastere cu atentie fara sa se lezeze/rupa pielita himenala, sau uneori NUMAI prin provocarea unei lezari/ruperi chiar si accidentala a HIMENULUI adica prin producerea asa numitei DEFLORARI adica printr-un proces fizic vizibil, palpabil si cu aparitia sangerarii. Deflorarea poate sa apara sau sa se produca din mai multe/diverse motive, deci aparitia deflorarii poate sa nu aiba absolut nici-o legatura cu activitatea sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea pielitei, astfel ca himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata face miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ba da.

| AnonimulXXLlol a răspuns:

Ba da. Doar un penis autentic poate dezvirginiza.