| any01 a întrebat:

Am si eu o nelamurire..astazi prietenul meu a introdus putin un deget in vagin. apoi m-a durut o ora dupa aceasta si acum nu mai am nimic...mai sunt sau nu virgina?

5 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Esti virgina, sunt curios sa stiu cati ani are prietenul tau ca tu ai doar 14 anisori

| corbulalbrosu a răspuns:

Vaginul este o parte a organului sexual feminin, de forma cilindrica alcatuita din multe inele musculare elastice care se intind in momentul in care este aplicata o forta asupra lor.In cazul tau datorita faptului ca esti virgina si banuiesc ca esti si minora te pot informa ca acel tub (care reprezinta de fapt vaginul format din muschi circulari) are o deschidere inca foarte-foarte mica.Din acest motiv in momentul in care ti-a bagat degetul, si a largit acea gaura foarte stramta (cam cat un creion) prin aceasta operatie s-a realizat o intindere a muschilor iar asta a cauzat aparitia durerii. Durerea a persistat atat de putin (doar o ora) deoarece si degetul a fost destul de subtire. In cazul in care ti-ar fi introdus ceva mai gros, 2 degete de exemplu sau penisul, intinderea muschilor ar fi fost mult mai mare ceea ce ar fi cauzat si o durerea mult mai mare care ar fi persistat mult mai mult in timp (poate 1 sau chiar 2 zile). Degetul a intrat in vaginul tau printrun orificiu existent in himenul tau, care mai mult ca sigur a ramas intact deoarece nu a aparut sangerarea deci nu te-a deflorat astfel ca ai ramas in continuare VIRGINA. Virginitatea se pierde doar in momentul in care in vagin este introdus un penis barbatesc real in cazul unui sex real din momentul dezvirginarii.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a bagat degetul si nu a curs sange, esti inca virgina. Dezvirginarea se produce in urma unui act sexual, ori la voi nu a fost act sexual, deci esti inca virgina.

| Sadop a răspuns:

Din punct de vedere medical, nu mai ești virgină atunci când himenul tău este rupt, fie prin masturbare, sport, contact sexual, etc.
Însă, din punct de vedere moral, nu mai ești virgină de la primul contact sexual de orice fel ( anal, oral, vaginal ), chiar dacă himenul nu s-a rupt ( asta în caz că nu se rupe de prima dată ).
Sunt persoane care s-au născut fără himen.
Tu ești încă virgină fiindcă nu ai avut contact sexual.
Poate te-a durut fiindcă vaginul tău era strâmt și iubitul tău a introdus degetul s-au poate a apăsat mai tare.
Slabe șanse să-ți fi rupt himenul doar cu introducerea unui deget, foarte puțin.
De obicei atunci când se rupe himenul curge sânge, dar NU este obligatoriu.
Oricum, tu încă ești virgină 100 %!

| Fcd_Mihai_Teodor_1990 a răspuns:

Esti in continuare virgina laughing