| pinkflower a întrebat:

Heei! De la inceputul anului scolar unui baiat a inceput sa ii placa de mine. Mi-a spus si pe facebook ca s-a indragostit de mine si de 8 Martie mi-a dat un trandafir rosu:X. De atunci tot am mai vorbit, la scoala ne salutam, ne zambim dar mie nu prea imi place de el, doar il simpatizez. Si aseara am vorbit pe facebook. Prima data m-a intrebat daca am avut vreun prieten vriodata iar eu i-am spus adevarul, ca nu. Apoi mi-a spus ca lui ii place de o fata foarte mult si ca nu stie daca sa o intrebe sa fie impreuna cu ea. Eu am ramas cu gura cascata cand m-a intrebat asta. Mi-a cerut sfatul iar eu i-am spus sa ii spuna ca ii place de ea...nu am stiut ce sa ii zic.

Deci nu inteleg...acum vreo doua zile imi zambea si aveam impresia ca inca ii mai place de mine, si aseara imi spune ca ii place de alta fata si ma intreaba cum il sfatuiesc eu in legatura cu fata aia. Eu zic ca a fost un gest urat sa ma intrebe tocmai pe mine in legatura cu o alta fata.

Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!
E posibil sa se fi referit la tine! Vrea sa stie cum sa isi marturiseasca sentimentele pentru tine CHIAR DE LA TINE! happy
Sau, e posibil sa fi vrut sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi, ca sa isi dea seama daca iti pasa de elhappy
Bafta!

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Urat din partea lui. si eu m-asi simti prost auzind una ca asta. Nu il mai baga in seama ca sa-si dea seama de greseala pe care a facut-o. Piveste totusi si partea buna: poate a avut incredere in tine si te-a alintat spunandu-ti ca s-a indragostit de tine si te considera doar o prietena foarte buna. Si. cine stie. poate esti chiar tu acea fatawinking

| deeadeea111 a răspuns:

Exista mai multe variante, poate ca el te place si vrea sa-ti dai seama ca tu esti aceea fata si probabil ii este foarte greu sa-ti transmita sentimentele sale, sau poate chiar ii place de alta, dar nu asta nu este foarte posibil.mai degraba iti cere tie sfatul pentru a afla chiar de latine cum ti-ar placea tie sa fi cucerita, la asta nu te-ai ganditwinking

| 000MadMAX000 a răspuns:

Eu cred ca esti geloasa ca nu te mai place pe tine, chiar daca tu nu il placeai, iti placea faptul ca el te placea, si acum ca baiatul a vazut ca tu nu vrei...sa reprofilat pe alta fata, si cum tu erai aia cu care se intelegea bine, s-a gandit sa iti ceara un sfat.

| Șurubelniță a răspuns:

Prostuta mai esti, mai! laughing
FAta despre care vorbea, esti tu! A fost un gest subtil din partea lui ca inca te mai place si ca ar vrea sa fie impreuna cu tine.
Ei bine, din moment ce tu nu te-ai prins si nu ai stiut ce sa-i raspunzi, el a crezut ca acesta a fost modul tau de a ii spune ca nu vrei sa fi impreuna cu el, ca nu-l placi, ca nu-l interesezi.
Din cauza aceasta, el a inceput sa fie mai distant cu tine.

Daca si tu il placi pe el, baga-te in seama si reia discutia despre fata aceea, spune-i ca te-ai mai gandit la ce ti-a zis si spune-i ca "Da, ar trebui sa ii spui acele fete ce simti pentru ea, sa o intrebi daca vrea sa fie impreuna cu tine".
Asta in cazul in care iti doresti sa ai o relatie cu acest baiat, daca nu, atunci lasa lucrurile asa cum sunt.

Sper ca ti-am fost de ajutor, o seara frumoasa iti doresc! happy

| Bloopies a răspuns:

Pai si daca nu e vorba de alta fata si e vorba de tine da nu stie cum sa-ti zica? Te-ai gandit?

| camus999 a răspuns:

happy eu cred ca aceea fata de care vorbea esti tu!
de ce nu-i acordat atunci o sansa!
ti-a dat un trandafir rosu... putini baietii mai fac asta in zilele noastre, eu sper ca aceea "fata" sa fi fost tu!