| XxcorixX a întrebat:

Heei TPU am si eu o mica nelamurire in legatura cu dragostea(si e destul de complicat)...
Am un coleg de clasa si el se intampla sa aiba un frate mai mare cu 3 ani si cateva luni mai mare ca mine,pana acum nici nu ne-am observat unul pe altul,dar in ultima vreme ne salutam si el imi zambeste.
In timp ce decoram clasa,el a venit si s-a asezat pe un scaun in fata mea si se holba la mine,ma privea asa insistent incat am crezut ca am ceva pe fata.Iar cand am trecut din intamplare pe langa el, am uitat sa il salut si prietena mea(era si ea cu mine)mi-a zis ca se holbase si de data asta.Mi s-au mai intamplat faze cu el(nu le mai zic, sunt multe) in care am banuit ca s-ar putea(putin probabil) sa ma placa...nu stiu ce sa cred, poate ca asa e el si eu sunt naiva crezand ca se poate uita la mine.Va rog, daca se poate un sfat(si nu la misto, am 14 ani apropo, deci nu stiu daca chiar am sanse cu el)

Răspuns Câştigător
| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns:

Uff, este destul de complicat ce povestesti tu aici. se poate. nu zic ca nu..sa te placa, dar se poate sa nu te placa ci doare sa ii fi draga..trebuie sa gasesti mai multe "gesturi" la el pana sa iti dai seama daca te place sau nu.dar daca si tu il placi. arata-i acelasi lucru happy

1 răspuns:
| Anonima264 a răspuns:

Se poate, nu sunt chiar sigura sa iti zic daca te place!
Daca e incearca sa afli daca te palce(intrebandu-l, punand pe cineva...)