| Añoñimus9 a întrebat:

Heei TPU.
Dacă o fată iubește un băiat, dar el o nu o mai iubește și vrea să fie doar cel mai bun prieten cu ea, fata mai are rost să spere că poate fii cu acel băiat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata un baiat si o fata nu pot pot fi numai "bun prieten". Nu conteaza dupa cat timp sau cum, dar tot se va intampla ceva mai mult de atat si amandoi se vor gandi candva ca mai bine faceau ceva.
Oricum la varsta pana in 16 ani astea sunt prostii.
El daca era destept ori facea pasul cu ea, ori o lasa de tot. Astea sunt jocuri de copii si trebuiesc tratate ca atare.
Fata ar trebui sa-l ignore cateva saptamani si apoi sa vada cum reactioneaza. Daca el nu a dat nici un semn e clar ca trebuie sa-l lase de tot, dar e suparat ca la lasat de tot, insemna ca mai simte ceva pentru ea si el minte de ingheata apele, indiferent daca e iarna sau nu.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca fata iubeste pe naiba voi simtiti atractie fizica si atat, mai bine daca il lasi ce rost are sa stai cu unu care u te place, sigur i va placea de alta

| BLeur a răspuns:

Bună.

Poate pe viitor, da. Dar, nu are rost din moment ce unul din relaţia respectivă nu mai simte să meargă relaţia mai departe, pentru că degeaba ar face-o. Părerea mea, cei care nu se mai înţeleg într-o relaţie, să rămână prieteni foarte buni. Cu prietenia să se aleagă dacă în relaţie nu s-au înţeles, mai bine prieteni decât să se înjure/enerveze/dispere etc.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add: eduard.btyw

| lex79 a răspuns:

Nu si nu ar trebui sa accepta sa fie nici macar prieteni. cum se va simti ea cand asta ii va prezenta viitoare iubita? de ce sa treaca prin asta?

| NoNameexd a răspuns:

Nu,îți zic din propia mea experiență. Nu mai există nicio cale,dacă un băiat îți zice să rămâneți doar prieteni,sau să deveniți cei mai buni prieteni,înseamnă că numai ține deloc la tine,orice ai face.Din contră,dacă încerci să faci ceva, îl vei îndepărta.Așa că dacă tu îl iubești și îl vrei înapoi, te sfătuiesc să îi zici să te lase o vreme, fiindcă nu vei putea să fii doar prieten sau să l vezi ca pe un prieten, e foarte greu.Baftă!

| lalla97 a răspuns:

Eu nu as accepta nici prieteni sa fim

| Itiaratcapot a răspuns:

Da,niciodata nu stii cand te loveste dragostea.
Important e sa nu te amagesti mereu cu gandul acolo, pentru ca cele mai frumoase surprize vin atunci cand te astepti mai putinhappy

| smudo a răspuns:

Nu