| AlecsaAle a întrebat:

Heei.
Dacă un băiat iubește o fată, iar fata îl iubește doar ca un amic, mai are rost ca băiatul să spere că poate să fie cu fata iubită?
Cel mai bun răspuns...primește fundă. :*

3 răspunsuri:
| schmoll a răspuns:

Ceau,o iubire amicala poate devenii o iubire imensa,amicul reprezinta persoana ajutatoare,dadatoare de speranta,de aducere a optimismului,toate astea reprezinta o legatura si spre o dragoste,o fata are nevoie de afectiune, de vorbe calde, de incurajari, nu de obsedati, si un amic iti ofera lucrurile acestea

| alexandra12031997 a răspuns:

Parerea mea este ca, mai in toate cazurile baiatul ramane cu buza umflata. Ce vreau sa zic e ca, daca fata decide ca il iubeste doar ca un amic, atunci de ce sa mai spere degeaba? Trebuie sa inteleaga lucrul acesta si sa incerce sa gaseasca pe altcineva. Cum crezi ca s-ar simtit acel baiat cand aceea prietena ii va prezenta iubitul? Ar fi distrus, din cauza asta mai bine o lasi balta decat sa suferi mai tarziu! Fundita? :*

| Roland_Szekely_1987_ccqi a răspuns:

Nu baiatul trebuie sa fie intelegator si bun la suflet la o fato mai ales la o domnisoara cu care trebuie sa fi gentlu si foarte corect