| FataTimida a întrebat:

Heei TPU! Imi place de un baiat pe care il cunosc de 14 ani. Vorbim tot mai des si ne scriem unul altuia, se comporta f frumos dar eu vreau mai mult de atat, vreau sa fim impreuna. Din cate am inteles el inainte sa imi scrie mie ii scria unei "bombe" si aia l-a refuzat iar el si-a pierdut mult increderea in el. Eu nu voi face primul pas ca el e destul de mistocar asa, si nu stiu in capul meu is o gramada de scenarii. Azi iesim impreuna, despre ce subiecte as putea discuta cu el? Si totodata cum sa procedez subtil oarecum, sa ii dau de inteles ca il plac? Accept orice sfaturi si dau funda :*

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca il cunosti de 14 ani, atunci el este suficient de matur astfel incat sa stie ce trebuie sa discute cu o fata: nu-ti bate tu capul cu aceasta. Faptul ca ai acceptat sa te intalnesti cu el este o dovada suficienta ca il placi.

8 răspunsuri:
| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Hmm, e clar ca tu iti doresti mult sa fii cu baiatul asta. Stiu ce zici pentru ca si mie mi a placut de un baiat muult timp, dar ma obisnuisem cu ideea ca eram doar prieteni. Insa acum 1 luna am inceput sa vorbim si, suntem impreuna, si pot spune ca e prima dragoste din copilarie. Ceea ce iti recomand eu sa faci e sa fii cu demnitate, chiar daca iti place mult. Spune i ca tu vrei o relatie serioasa si nu esti in cautare de aventuri, si intreaba l daca si el vrea acelasi lucru. Daca o sa fiti impreuna, iti dai seama ca o sa ti faci ganduri peste ganduri, dar trebuie doar sa lasi lucrurile sa vina de la sine. Pup

| Lawliet14 a răspuns:

Vezi unde a dus-o sinceritatea pe Gabrielle? Iar el daca va face misto de tine, inseamna ca nu e omul tau.

| DenisaKarolina a răspuns:

Fa-ti curaj si incearca sa ii spui dar poate ar mai trebui sa astepti putin. Ajuta-l sa isi recupereze increderea in sine happy

| IMPLICAT a răspuns:

Intreba`l ce are de gand cu viitorul lui, si vezi de acolo daca isi doreste pe cineva. Apoi cand te va intreba, raspunde`i la fel. O sa ii ridici un semn de intrebare, si poate musca momeala. Succes!

Inca ceva, mai bine`i spui direct!

| Lia0001 a răspuns:

Păi poţi să îl lauzi atunci el va înţelege ce important este el pentru tine şi va ceda sentimentului de frică de a începe o noua relaţie.