| anonim_4396 a întrebat:

Heeii. Am o intrebare! Am 17 ani si m-am jucat cu iubitul meu putin si mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata. Da, sper sa nu râdeţi de mine, dar va rog din suflet sa raspundeti serios. Inca sunt virgina si acum cateva saptamani am fost la iubitul meu. Am facut un fel de petting. El nu m-a penetrat, doar si-a frecat penisul de vaginul meu, el a ejaculat ianinte de asta intr-un servetel. Dupa ceva timp m-a masturbat cu mana lui(el nu s-a spalat pe maini dupa ce a ejaculat) si de 2 zile am greturi si dureri de cap. Ciclul mi-a venit acum 2 zile.
Astept raspunsuri serioase. Sunt speriată.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatiei se produce exclusiv pe baza activitatii hormonale. Din moment ce in urma cu 2 zile a inceput eliminarea tesutului si a mucusului ce tapiseaza peretele uterului a asa numitului ENDOMETRU, se considera ca hormonii femenini permit acest lucru dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume acela ca NU s-a format si NU s-a inplantat o sarcina prin NIDATIE in ciclul menstrual anterior. In conditiile descrise de tine teoretic aproape ca nu putea sa existe nici cea mai mica posibilitate de a se fi format si instalat o sarcina sau sa mai poata fi vorba de existenta unei sarcini in acest moment. Ar trebui sa devii constienta si pe viitor, ca intotdeauna pornirea MENSTRUATIEI reprezinta inceperea unui NOU ciclu menstrual si de asemenea faptul, ca MENSTRUATIA reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina si aceasta nu s-a implantat. Teoretic nu mai exista nici cel mai mic risc de a fi insarcinata. In astfel de cazuri, toate simptomele si senzatiile de greata, voma, stari de rau, etc. etc. reale sau imaginare, se produc doar in subconstientul femeii si se datoreaza pur si simplu stresului provocat de frica sau altfel spus a paranoiei, indusa de teama de a exista o sarcina chiar si una cu totul IPOTETICA. Multa sanatate!

| raluk27 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Frate, tipa nu stie lucrurile elementare si tu ii spui de nidatie si endometru. Stim, vrei sa te lauzi ca stii termenii medicali, dar daca vrei sa ajuti, explica in cuvinte simple.

Andreea, draga... Daca a ejaculat in servetel e putin probabil sa ii fi rămas sperma pe maini, dar si mai putin probabil sa ramai gravida din asta. Mai aveti de muncit pana sa faceti copii.
Apoi, baga atent in capusor: primul si cel mai important simptom de sarcina este absenta menstuatiei. Adica, daca ti-a venit, nu esti gravida. Si ma îndoiesc ca faci parte din acel procent de 1% dintre femei care au menstuatie peste sarcina.
După ce-ti intarzie vreo 3 saptamani, abia atunci poti sa banuiesti ca ai fi gravida si sa faci un test. In niciun caz nu ramai însărcinată în 2 zile si mai ales sa ai greturi sau ameteli.
Durerile de cap si ametelile le ai prin luna a 3-a de sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru raluk27):

Si totusi se pare ca este mult mai inteligenta decat ti s-a parut tie in caracterizarea facuta. De asemenea se pare ca totusi a inteles ce reprezinta de fapt acele 2 notiuni, posibil din explicatia suplimentara a lor in ambele cazuri. Consider ca stiinta acumulata de mine in urma studiilor nu poate fi echivalata cu "stiinta" unor... profani.

| raluk27 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai luat funda pentru ca celelalte 2 raspunsuri erau cretine si nu a avut ce sa aleaga.
Nu e vorba de echivalare. E vorba de folosirea cuvintelor adecvate, ca nu suntem la concurs de cultura generala.Iar ce ai scris tu, se gaseste in orice atlas de anatomie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru raluk27):

Deci recunosti ca a inclus si raspunsul tau printre cele cretine din moment ce nu l-a apreciat chiar daca ai incercat sa-l scris pe intelesul unui copil cu retard mintal sever. rolling on the floor

| raluk27 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am spus celelalte 2 (a lui Musique si al Verginicai). Stii sa numeri?
Apoi, uita-te la ce diferenta de timp am scris raspunsul, fata de al tau.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru raluk27):

Exact pe aceasta s-a bazat si remarca mea, si anume pe faptul ca ea a facut alegerea cu mult dupa ce a aparut si raspunsul tau. Se pare ca cea care ar trebui sa invete sa numere, chiar si folosindu-se macar de degetele de la o mana esti tu. NO COMENT rolling on the floor

| raluk27 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Raspunsul tau 21:46.
Raspunsul meu 22:18.

Cand eu l-am postat, cu un minut inainte ai primit funda. Cine nu stie sa numere?
PS: Vad ca ai o problema cu rasul. Ti se pare ceva amuzant? Nu de alta, dar daca vrei iti arat un deget, ca sa ai motiv sa razi si mai tare.

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

O să ai 9 prunci, în fiecare lună câte unul.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

FRATII mei fugiti de virgine altfel ajungeti la Spitalul Clinic de Psihiatrie Profesor Doctor Alexandru Obregia BUCURESTI

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| doctorul71 a răspuns:

Sper sa nu fii gravida.....la cat de desteapta esti faci un pui de maimuta