| anonim_4396 a întrebat:

Heelp Ieri mi-a dat papucii prietena si azi ma simt ca dracul... vreau s-o uit...sa nu imi aduc aminte de ea Ajutati-ma plzzz

14 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu trebuie sa te straduiesti prea tarehee hee. Pur si simplu iesi afara, uita'te la un film si chestii de'astea ca sa-ti distragi atentsia.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu privi lucrurile asa, ca ti-a dat papucii! Spune-ti tie insuti ca ai terminat o relatie care se consumase si nu mai avea viitor! Oricum, numai timpul este cel care vindeca astfel de rani, care dor al naibii de tare! Orienteaza-te spre alte fete si umple-ti timpul astfel. Poate ca asa o vei face geloasa pe exa si va reconsidera gestul de ieri! Asta daca tu consideri ca ruptura este definitiva! Ca daca este o cearta intre indragostiti, va ve-ti impaca voi, mai devreme sau mai tarziu! Si, daca zici ca ti-a dat papucii ea, inseamna ca tu esti cel care a gresit cu ceva. Incearca si drege ce ai stricat, si poate se intoarce!

| Paula007 a răspuns:

Http://krakilla.wordpress.com/2009/05/

intai citeste, apoi judeca.

| blue-star a răspuns:

Salut!
Cea mai buna solutie ar fi o alta fata, dar una pe care sa o iubesti macar umpic.Asa,cu timpul, o sa incepi sa o iubesti din ce in ce mai tare si pana la urma o s-o uiti pe,, fosta'' si o s-o iubesti pe actuala poate chiar mai mult decat ai iubit-o pe aia.
Bafta si take care!

| mihai_2762 a răspuns:

O vei uita stai calm. nu ai cum sa o uiti asa cu una cu doua o vei uita in timp. orisum frate ea face parte acum din trecutul tau deci nu ai ce face. aceasta amintire iti va ramane acolo undeva in creieras deci asta este. ai rabdare si ai sa vezi ca totul va fi bine. bafta!

| Just a kid a răspuns:

Gandeste-te ca asa a fost sa fie, si orkm cei al tau e pus deopartetongue
ai putea sa te gandesc ca"de ce sa sufar pentru ea daca ea nu sufera pentru mine?"mie asa imi trece.si asta e si adevaru,. de ce sa te consumi cand ei nu-i pasa? fete mai sunt, si toata lumea trece prin asta la un mom datsad

| Ionutzz97 a răspuns:

Fa-ti alta prietena

| Mjdolhfi a răspuns:

Iesi cu prietenii tai, incearca sa-ti gasesti ocupatii ca sa nu te mai gandesti la ea.Totusi incearca sa vorbesti cu ea si poate puteti ramane prieteni. Te va ajuta mult.Bafta!

| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Ea va rămâne mereu în mintea ta, mai ales după o zi nu poţi uita. De obicei nu putem uita, şi dacă ni se mai întâmplă odată o chestie din asta ne amintim imediat şi trecutul, crede-mă. Oricum, încearcă să asculţi muzică mai ritmată, nu tristă, poţi să te duci să alergi, mie îmi fac foarte bine chestiile astea. Vrei să o uiţi atât de repede? Gândeşte-te că poate e o persoană specială, atâta timp cât te-ai îndrăgostit de ea. Nu-i iau apărarea. Nu uita că nimic nu e mai trist decât tristeţea unui om vesel.

| Cris_8138 a răspuns:

Daca vrei so o uiti atunci ea si cauti o alta fata mai bunca ca prima si gandeste-te numai la ea sau ea si fa ce iubesti cel mai mult si nu ti aminti de ea...

| dede070707 a răspuns:

Fa-ti alta prietena sa nu te mai simti ca 'dracul'
Fa-o geloasa, fetele urasc asta laughing
Poate asa o sa-si dea seama ce-a pierdut!

| Elle2117 a răspuns:

Dai ignore la id, stergeti mesajele cu ea si numarul de telefon si sa faci ceva care sa iti distraga gandurile...sa citesti sau sa vorbesti cu un amic de al tau la telefon despre diverse chestii sau metoda care o folosesc eu cel mai adesea cand sunt nervoasa ascult rock.
Sau fa o plimbare si spuneti ca a fost doar o relatie ca oricare alta si sa iti vezi de drumul tauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la curve

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
si eu am aceeasi problema, nu pot uita de un baiat deoarece imi place foarte mult de el, dra acesta relatie nu poate continua pentru ca el sta la o dostanta de 60 km de mine si nu ne-am mai vazut de un an. mie mimi place ff mult de el si lui de mine dar problema este la mine. parinti mei nu ma lasa sa am prieten pana la 16 ani iar eu am 14 ce sa fac?

m-ar ajuta parerea vostra foarte mult!