| Betty2001 a întrebat:

Heey! am o mica... poate pputin mai mare problema. Deci, la inceputul semestrului 2 a venit un baiat, Alex si am aflat ca el sta chiar langa blocul meu deci mergem si plecam impreuna de la scl,totul e bine pana acum... totusi, cred ca ii cam place de el, si nu stiu daca si lui ii place de mine.In fiecare ora imi scoate limba si imi zambeste si. chestii de genu asta si in pauze ma impinge si ma alearga prin clasa(eu sunt clasa a 6-a ) dar bine,si mie imi place ca ma baga in seama, nu stiu insa ce sa fac, sa ii spun ca imi place de el sau nu. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| VivianneN a răspuns:

Deci. daca inca nu esti sigura ca il cunosti, nu te culca pe o ureche. S-ar putea ca el sa zica la urma ' c-a vrut doar sa se integreze bine in grup sau ca vecini '. cine stiewinking. Eu zic ca el simte o simpatie pentru tine si tu pentru el, deoarece iti ofera antentia lui. :-) Ar fi mai bine daca l-ai cunoaste mai profund. Pune-i niste intrebari legate de el sau de altceva si daca o sa iti povesteasca fara rusine inseamna ca intr-adevar simte ceva pentru tine, prin simplul fapt ca-i inspiri incredere. :* sper sa te ajute :*!

| Betty2001 explică (pentru VivianneN):

Sincer el mi-a zis numai mie advaratul motiv pentru care s-a mutat de la fosta scoala... celorlalti le-a spus ca din cauza unor colegi, dar mie mi-a spus adevarul. Multumesc pentru raspuns, ma voi gandi mai bine si vad eu daca il intreb daca ii place de mine sau mai astept :*

7 răspunsuri:
| superstar1998 a răspuns:

Sincer eu zic sa mai astepti. Esti cam mica in clasa a 6-a si daca nu tu atunci el este prea mic sa inteleaga ce se intampla. Daca ii spui ca iti place de el probabil se va bloca. Cel putin asa mi s-a intamplat mie. Dar daca a mai avut prietene mai inainte nu ii spune ca il placi, lasa-i indicii pana va fi sigur ca il placi si atunci ar trebui sa actioneze el. Sper ca te-am ajutatwinking

| Betty2001 explică (pentru superstar1998):

Prea mica?!? sunt a 6-a! adica, nu am 6 ani, am aproape 13... un iubit la varsta asta pentru mine e ceva de genu tinut de mana si luat in brate...nu cred ca sunt prea mica pentru el, plus ca suntem in aceeasi clasa si da, el a mai avut prietene, oricum multumesc de raspuns

| superstar1998 a răspuns (pentru Betty2001):

Atunci, ca idee nu il intreba daca te place, te-ai face de ras in caz ca refuza. Bate-i un apropo, intreaba-l, de exemplu: "Auzi, tie de cine iti place?". Chiar daca pare un pic copilaresc nu este. Daca iti zice ca te place e numai bine, daca zice ca ii place de alta fata, atunci asta e. Daca zice ca de nimeni sau evita sa raspunda inseamna ca ține la tine, dar nu stie daca si tu il placi. In acel moment poti sa incepi sa ii dai indicii ca mai tarziu sa iti spuna ca te place. Daca asa nu merge incearca sa il ignori (chiar daca e greu) si apoi o sa isi dea seama ce insemni pentru el, etc. Intre timp poti sa il inviti la un suc ca prieteni si sa stai de vorba cu el intre 4 ochi. Atunci se va emotiona si este mai sigur ca raspunsul sa fie pozitiv.
Pana la urma ceea ce faci este decizia ta, dar tine cont si de asta...

| alissiaalexa a răspuns:

Hey! Pay daca iti place de el spune-i-o, poate si lui ii place de tine daca vorveste cu tine, te impinge si iti zambeste! Cel mai bine vorbeste cu el despre asta fara rusine! Succes:*

| Betty2001 explică (pentru alissiaalexa):

Multumesc mult, o sa incerc sa ii spun maine de dimineata (la scoala nu am cum pentru ca m-ar auzi toti si...) si o sa va anunt ce a iesit happy

| LoLz0r a răspuns:

Logic ca ai placi sau ai pari frumoasa, daca nu, nu se mai juca cu tine, hai sa ne punem putin mintea la contributie, daca face orice sa se joace cu tine inseamna ca iti vrea atentia, tu dai-o!