| BellaLove2 a întrebat:

Am o prietena care e cu 1 an mai mare ca mine.In clasa ei e un baiat care imi place,e genu de baiat mai curajos,mai cool,si e complicat, cica n-as avea sanse cu el.Si pe deasupra nici nu ma cunoaste...El si cu prietena mea vorbesc,se alearga,se tachineaza si nu mai stiu ce,in fine. Vreau niste sfaturi,ce-as putea sa fac sa ma observe, sa ma fac cunoscuta...Nu stiu ce sa fac, HELP!
Multumesc anticipat! Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Cine ti-a zis ca nu ai avea sanse cu el?
Sau cum de s-a ajuns la concluzia asta pentru ca el nici macar nu te cunoaste?
Pe baza caror supozitii?
Cel mai bine e sa-i dai tu mici semne dar destul de evidente ca il placi, iar el daca e baiat destept va sti sa intrerpreteze aceste semne si va incerca sa intre in vorba cu tine.
Daca nu e atent la aceste semne, ori le ignora mai bine renunti la ideea de a fi cu el.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plimbă-te dezbrăcată pe holurile şcolii, sigur te va remarca.

| MDenisee a răspuns:

Cere-i prietenei tale sa te prezinte happy

| PublicAmphetamine a răspuns:

Sorooo! E mai mare ca tine si nici macar nu prea va vorbiti? E mai cool,mai curajos si e complicat? Tu ti-ai ales un baiat cam. ''gresit''! Ca sa spun asa... Si in plus,din ce va eu ca ai scris acolo,pun pariu ca e indragostit de prietena ta! Tachinatul,alergatot si vorbitul sunt semne de dragoste! Stiu, deoarece si eu trec prin asta. laughing Eu iti zic sa renunti, deoarece iti cam fug ochii dupa baieti care s-ar putea sa fie indragostiti de alta fata, iar dupa o sa te superi cand vei afla! Ai rabdare macar un timp si incearca sa te faci observata.Dar nu sari calul, pentru. ca risti sa pari o ciudata! O_O

| BellaLove2 explică (pentru PublicAmphetamine):

Stai linistita ca nu o place pe prietena mea, nu face ceva diferit, face asa cu toata lumea si nu se comporta cu ea diferit, Si chiar daca o place, nu vor fi un cuplu nici o data fiind ca ei nu-i place deloc de el...Si nu l-am ales "gresit". Avem multe lucruri in comun, insa el nu stie este pentru ca inca nu ne cunoastem, si asta am intrebat, cum sa ma fac observata