| Dany92837473 a întrebat:

Heey, deci imi place de o fata... daca mi-ar zice ca nu ma place... as plange zile, luni chiar ani... o iubesc foarte mult.

Sa incep cu inceputul.

Aproape mereu eu o bag in seama...

Mi-a zis ca sunt dragut, simpatic etchappy si ca nu am defect.

Eram impreuna cu o fata... (pentru ca mi-a zis ca ma place si imi era frica sa o refuz...) si fata pe care o plac vorbea cu prietena ei cea mai buna si ii zicea ca fata aia ma strica, ca daca as fi mai mare poate ar fi impreuna cu mine. Eu am 13 si 7 luni si ea 15 ani si 16 zile.

Eram in autocar si baiatul care statea langa ea s-a dus la magazin. Intre timp mi-a zis sa stau langa ea. Asa am facut. In autocar vorbeam despre fostii iubiti|iubite happy mi-a zis ca primul ei iubit (pe care nu-l mai suporta) ERA ca mine. Politicos, daca o calca pe picior mai avea putin si ii dadea o floare+scuze.statea cu capul pe mine (eu eram cel mai fericit ) si copiii in autocar,, hopa, sarutati-va" etc. Am intrrbat-o daca si pe ea o enerveaza si pana la urma a zis ca-s copilarii si ca nu o intereseaza. Dar au inceput sa exagereze foarte rau si si-a chemat colegul in locul meu. A zis ca nu are chef de discutii in scoala.

(E a 8 a si daca afla un profesor o chestie de genul ne spune ca o sa cheme parintii, si ne cicalesc) mie doar de asta imi era frica. Ea are un iubit si mi-a zis ca daca s-ar desparti de el nu ar mai suferi asa rau cum a facut dupa baiatul ala despre care am scris mai sus...O data in viata ei a tipat la mine. Cand nu am trecut in finala de la Romanii au talent (am fost propusi pentru premiul de originalitate) am intrebat-o daca e suparata (deoarece cateva fete plangeau) si a zis macar o data sa tac din gura... am fost trist... in fine... in prezent daca ma cert cu un coleg de al ei (am si asm) daca incerca sa dea in mine si eu ii dau una (i-am rupt mana unuia) eu doar m-am aparat. Ea tot pe el il punea la punct si mie nu mi-a zis nimic. I-am dat ceva de ziua ei si mi-a zis :

Vino sa te pup.

Un prieten i-a zis "pupati-va" si ea a zis doar ca are iubit asta pe la inceput... acum 4-5 luni. Faza cu autocarul s-a intamplac acum 10-20 zile.eu am mintit-o ca o plac doar ca prieteni... ce credeti am sanse?

Sunt dragut. Sunt slab. Etc

Am 1.63 si 49 de kg.

FUNDAAAA

Scuze pentru modul de povestire...

Răspuns Câştigător
| alexaalexandra1985 a răspuns:

Uite..eu sunt fata si am experiența..am mai avut "relati" pana acum.Deci eu a-și spune sa ii spui ce simți pentru ea.Dar într-un mod mai indirect.Si nu fii creepy adica nu o obosi, nu o stresa.Credema nu ne place. Daca are iubit ar fi mai bine sa o lași in pace, nu forța lucrurile. dragoste cu forța nu merge.Scriei un mesaj, comunica mai mult cu ea.E mai mare decât tine..nu cred ca va merge. Dupa ce i-ai spus ca e in friendzone (ca o placi ca o prietena) nu cred ca sunt șanse..in primul rând ai mințit-o si is v-a aminti in viitor..si daca te-a comparat cu fostul' nu cred ca e un semn asa de bun.Nu sta dupa fundul ei ca nu merita, crede-ma.Din cele povestite ea te vede drept un frate pentru ea.Cauta pe cineva de vârsta ta.e mai bine.Mai bine ii spui ce simți pana nu e prea tarziu! Bafta! Funda?!

40 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta ce au ajuns baietii in ziua de azi...carpele de sters pe jos a fetelor JALNIC

| maaluuu a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De-ar fi asa..si nu invers crying(

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La vârsta ta i ti arde de iubite? pune mina pe carte, lasa sexul.

| Florentina9210 a răspuns:

''as plange luni, ani.'' tu esti pe bune?

| ShaOfHatred a răspuns:

Vad 13 ani, ma opresc din citit si imi amintesc de generatia mea. Ce vremuri...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

M.ai trimis catre visare.La 13 ani, mi.a dat mama voie sa-mi tai bretonul.Eram atat de urata si atat de fericita...Ce vremuri...

| ShaOfHatred a răspuns (pentru anonim_4396):

La 13 ani mi-am luat primul set de 7 bakugani. Ce-a mai fericita zi din viata mea.Cei mai folositori 50 de lei economisiti din viata mea.

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

La 13 ani jucam pe maidane fotbal, ma uitam la desene, ma uitam la meciuri, stiam sa ne traim copilaria, iar acum vezi plozii astia sunt blocati psihic doar pe tehnologie si sex, doar sex au in cap, ce ti-e si cu astia! S-a dus toata generatia ce era inainte!

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Au acces la atatea informatii, pa cand noi stiam ce ne mai spuneau parintii nostri si ce mai "prindeam la televizor". Vad pe la stiri fete de 13 ani ramase gravide, copiii prinsi cu droguri sau care se rup in gura de la 13 ani.
Generatia asta duce lipsa de imaginatie. Si tot ei ii fac handicapati pe profesorii aia "invechiti" care le spun numa ce e bine. Generatia de maine, avortoni si drogati. Partea mai naspa ii ca acei putini copii ramasi necorupti si care au o sansa in lumea asta, ba is luati la un loc cu restul ba is corupti. Nu ai ce sa le faci.

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Pramatii peste tot/
La 13 ani mari mafioti... generatia din Romania din 2016-viitor!

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Ne rugam sa fie bine laughing

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu vezi ca ne ducem de rapa ca natie tot mai mult? Inca putin si vedem deja copii care se cununa de la varsta fragede, sa fie legal, la asta ma refer, deja ne urcam inapoi in cocotier si ramanem acolo, nu mai evoluam!

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Din pacate nu avem ce sa facem...

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Tot mai multi copii pacaliti de prostul anturaj, manipulati, etc. Cata prostie duhneste in ei, s-ar arunca si in put daca este necesar pentru a face parte din ''gasca'' lor!

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Adevarat

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

E plina Romania de drogati precoce, pentru ei e ceva ''cool'' si se dau cocosi prin asa ceva, dar ficatul lor si tot organismul lor este secerat! Sa nu vorbim de psihic, cel mai afectat. Daca le-au trebuit anturaje, nu le statea bine in varf de deal!

| maaluuu a răspuns (pentru Drimmero):

laughing) Ce legatura are asta cu ceea ce am scris eu?

| maaluuu a răspuns (pentru Drimmero):

Au scuze laughing) acum am vazut ca eu vorbeam cu altcineva la intrebarea altei persoane big grin

| Drimmero a răspuns (pentru maaluuu):

Eu nu inteleg ce legatura are intrebarea ta cu mine. Tu mi-ai dat reply, nu invers. Posibil sa fie o greseala!

| maaluuu a răspuns (pentru Drimmero):

Da big grin dar sa stii ca mi-a placut raspunsul care i l-ai dat fetei laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru maaluuu):

Nu stiu carei fete i-am scris, e cam baiat userul. Nu face nimic, se mai intampla!

| maaluuu a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Like

| Oana92 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Bai fratilor, cati 70 de ani aveti? "Pe vremea mea" adolescentii de 13-14 ani faceau cam aceleasi tampenii, diferenta era ca nu prea aveau cum sa se laude cu asta si sa afle o tara intreaga. In clasa a8a aveam 3 colege cu experienta in anal si 2 cu avorturi la activ, aveam prietene care schimbau "iubitii" ca pe sosete, colegi care chiuleau si fumau in baie, doi dintre colegii din a9a consumau etnobotanice si o colega si-o tragea pe bani. Si asta doar asa, ce imi aduc aminte pe moment si in conditiile in care am fost eleva in scolile de top din oras... Pana si pe vremea parintilor mei (60+) adolescentii faceau tampenii, dar din nou, despre asta nu se vorbea! Nu stiu nici cati ani aveti si nici in ce univers perfect ati trait, dar daca voi la 13 ani jucati fotbal, sareati coarda si faceati mancare din nisip nu inseamna ca toti cei de varsta voastra faceau asta. Asa cum nici adolescentii de azi nu sunt in exclusivitate scursori ale societatii.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Oana92):

Wow,clasa a 8-a si deja 2 avorturi. Apai, fain. Totusi, nu poti sa nu ne dai dreptate.

| maaluuu a răspuns:

Omule ai scris romane laughing) pentru inceput daca iti place spune-i. Si daca nu vrea sa fie cu tine, o sa te simti rau un moment dar macar ai sa treci peste (nu cum fac altii, da.e mai usor sa privesti din afara povestea big grin) si o sa mai fie si alte fete

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Oh, hey tu! Cum a decurs cu iubirea vietii tale?

| maaluuu a răspuns (pentru WaterDrop):

Daaa. I-am spus ce simt, insa el nu are aceleasi sentimente pentru mine asa ca merg mai departe. E asa o usurare cand spui totul, macar acum pot sa ma gandesc linistita la probleme cu adevarat importante. nu sa fiu moarta dupa o miraj al gandurilor mele :* Merci de intrebare. Sper ca si tu esti bine!

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Aww, imi pare rau ca a fost un sentiment neimpartasit dar cum ai spus si tu acum esti libera.Si hey! a fost un prost, nu stie ce a pierdut daca a renuntat la o asemenea fata (si viitoare doctorita pe deasupra clown.Eu sunt bine dar nu la fel de bine fara tine laughing (sau cum era). Ma intriga acum de ce am lasat impresia ca nu sunt bine thinking Vezi ce mi-ai facut? sad

| maaluuu a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu mi-ai lasat nici o impresie ca nu ai fi bine..Am vazut ca mai intrebat de mine, asa ca mi s-a parut frumos sa nu mai fiu atat de egoista si sa vad cum o duci si tu big grin

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Oh la naiba, semnul acela cu clown nu trebuia sa apara acolo. Inca ma chinuie semnele se pare.

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Aww, dragut din partea ta. Esti prea buna pentru binele tau, eu doar urmaream sufletul tau. Lasa-mi un mesaj privat cum pot da de el O.o

| maaluuu a răspuns (pentru WaterDrop):

laughing) Imi face placere, dar nu cedez tongue

| maaluuu a răspuns (pentru maaluuu):

Sufletul laughing

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Pacat, sunt psiholog >.> Noi ne hranim cu sufletele oamenilor. Iar voi fi infometat sad

| maaluuu a răspuns (pentru WaterDrop):

Bine, atunci pastram legatura big grin

| Oana92 a răspuns (pentru WaterDrop):

Tu chiar ai vreo treaba cu psihologia? big grin

| WaterDrop a răspuns (pentru Oana92):

Cum a spus si Richard Bandler odata "Orice ai face in acest moment, nu te gandi la un elefant roz" ( te`ai gandit nu? tongue ).Cu siguranta as vrea sa`mi creez o treaba cu sufletul ei laughing.

| Neamtu_Marian_1993 a răspuns:

Copilarii! Tot ce trebuie' sa stiti si v.ar spune si un psiholog este ce la 13 ani nu exista dragoste! Ce simnti tu sunt copilarii si d'astea .Crede.ma! Iata: ti.a placut de mai mult de o fata? Te uiti dupa " fustitele" fetelor? Esti nebun si simnti ca ai face orice pentru ea? Iti place de o persoana mai mare sau mai mica? Iti place de o persoana nou venita la tine in clasa? Daca ai una din aceste simptome consulta medicul care.ti va spune ca ai copilarie cronica! Se trateaza cu : invata si uita de fete sau asteapta 5-6 ani invatand apoi apuca.te de fete.

| Dany92837473 explică:

1. Am aproape 14.
Am numai medii de 19.
3. Daca ati avea putina minte v.ati gandi ca nu poti controla dragostea.

| Dany92837473 explică:

Felicitari,in pshiholog ajuta oamenii, nu-i intristeaza, mersi oricum!