| χƒяυмυѕιкαχ a întrebat:

Heey nu stiu ce sa ma fac va rog help me, e o poveste lunga dar va rog cititi-o, eu mam cunoscut cu un baiat pe internet si suntem de 3 luni impreuna, il iubesc asa mult si el pe mine, dar eu sunt in alta tara si el este in Romania si toti prieteni mei imi spun sa-l uit ca e mai bine ca el e departe de mine si o sa sufar mult, dar nu pot sa ma despart de el il iubesc asa mult off va rog dati-mi pareri ce credeti ca trebuie sa fac ca el vrea sa ne intalnim dar asta dupa 5 ani cand voi termina si eu liceul si el, si eu vreau sa ne intalnim, dar nu stiu cat va dura relatia noastra avand in vedere ca mi-a spus " mai bine te desparti de mine acum decat sa astept cativa ani sau 1 an-2 si dupa sa te desparti de mine " dar eu nu pot sa ma despart acum de el ca il iubesc foarte mult si in acelasi timp nu stiu daca relatia noastra va dura 5 ani! plzz ddatimi pareri ce sa fac! fundoi happy

Răspuns Câştigător
| LostInBubble a răspuns:

Eu zic sa va despartiti si sa ramaneti prieteni 5 ani. El sa-si continue viata si tu la fel, iar in timpul ala sa fiti si prieteni. Cand vei veni in Romania o sa aveti sansa de a incepe o relatie de dragoste, dar acum nu are rost sa va amagiti. happy
Mai bine ramaneti prieteni si nu va provocati durere.
Il iubesti? Daca da gandeste-te cat de mult va suferi si cat de greu ii va fi.
Gandeste-te la toate aspectele.
Sper sa luati o decizie buna.

14 răspunsuri:
| Sweete a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te desparti de el din mai multe motive:
1. Daca o faci mai tarziu, el va suferi mai mult.
2.Tu esti intr-o tara straina(poate ai putea spune care) si el este in Romania.Voi v\ati vazut doar pe net.Intelegi? Adica nu ar fi ceva gen face to face.
3.L-ai cunoscut pe net.Nu cred ca tu ai sentimente pure pentru acel baiat.Nu zic ca nu il iubesti.Dar nu il iubesti ca pe un tip pe care il vezi zilnic si il vezi in fata ta.Acum...depinde numai de tine si de conceptia ta vizavi de asta. Sper ca te-am ajutat.
Bye:*

| Hathor a răspuns:

Vad k majoritate iti spun sa te, desparti de el ei bine eu nu-ti spun asta dc? uite si eu am trecut prin aceeasi situatie si vreau sa-ti spun k acum suntem impreuna.
Nu conteaza distanta intre 2 persoane conteaza ca se iubesc si pana la urma daca luptati ve-ti fi impreuna
daca dragostea este adevarata distanta nu ar trebui sa fie o problema eu iti spun cazul meu.

ai grija ce faci:*

| χƒяυмυѕιкαχ explică (pentru Hathor):

Multumesc pentru parerea ta si succes si tie in continuare :*

| SunIsUp a răspuns:

Pai stiu si eu, relatiile la distanta sunt cam imposibile...deoarece voi 2 fiind departati unul de altul nu puteti sa aveti grija unul de altu, nu va puteti vedea, nu puteti stii unul de altul mereu ce face fiecare, dar eu ajung la concluzia ca dragostea adevarata invinge tot♥!

| χƒяυмυѕιкαχ explică (pentru SunIsUp):

Mersi SunIsUp

| SunIsUp a răspuns (pentru χƒяυмυѕιкαχ):

Nu ai pentru ce! Sper ca ti-am fost de folos si sper sa va tina relatia big grin!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Relatie la distanta, nu stiu ce sa zic thinking
E greu pentru amandoi, pentru ca voi nu v-ati vazut niciodata fata in fata, ati vorbit doar pe mess, eventual v-ati vazut prin webcam.
El nu vrea ca tu sa suferi, de aceea ti-a propus sa te desparti de el pana nu te atasezi prea mult.
Eu zic sa ramaneti prieteni foarte buni, sa discutati cum o faceati pana acum, iar cand terminati liceul va puteti intalni si abia atunci puteti sa aveti o relatie.
Relatiile la distanta nu au prea mult sens, ii poti zice ca esti cu el dar in acel timp sa ai pe altcineva iar el nu are de unde sa stie - asta e doar un exemplu.
Daca nu vrei sa te desparti de el, asteapta pana cand termini liceul, dar daca atunci unul dintre voi nu va mai vrea o relatie atunci celalalt va suferi... mult.
Faci ce crezi tu ca e mai bine, succeswinking!

| Ekcstsy a răspuns:

Va chinuiti prea mult. La un moment dat va interveni gelozia, neincrederea si veti ajunge mai rau. Mai bine ramaneti prieteni si poate peste ceva timp cine stie veti fi impreuna cu adevarat

| Skeez a răspuns:

Pai probabil ca distanta e doar un obstacol intre voi... desi poate ca o sa devin putin melodramatic... pana la urma dragostea invingewinking nu?

Deci vorbeste cu parintii tai poate aranjezi ca prin vacante sa vii in Romania si sa te vezi cu elwinking
O sa fie mai bine sa va vedeti macar 2 luni decat deloc.

Succeswinking

| BrokenInside a răspuns:

Si eu sant in aceeasi situatie T_T.Ai doua alegeri, adica sti deja.Prima e sa te desparti de el si sa il uiti, a doua sa ramai cu el si sa ai sanse mai multe sa suferi dupa daca nu mai aveti timp de stat impreuna.El ti-a spus sa te desparti de el pentru ca nu vrea sa suferi nici nu nici el.

| gabby269 a răspuns:

Am avut o relatie la distanta timp de 2 ani. Iubirea o sa se deterioreze in timp,crede-ma, juram ca il iubesc, as fi facut orice pentru el si chestia era reciproca, vorbeam zilnic, nonstop, pe bune.Iti spun sincer, mai bine te desparti de el acum decat dupa 1 an 2 si o sa suferiti enorm. Daca sunteti intr-adevar facuti unul pentru celalalt veti fi impreuna, intr-un final, dar asa...O sa regreti poate, mai incolo, ca ai luat decizia de a continua relatia cu el.Baiatul a fost sincer si ti-a spus, indirect ca te iubeste, o sa sufere acum, dar nu cat ar suferi dupa 2 ani.Va doresc amandurora multa putere si inspiratia de a lua cea mai buna decizie, pupicei :*

| χƒяυмυѕιкαχ explică:

Eu is in Olanda si el in Romania :*

| gylson a răspuns:

Asculta-ti Inima e singura care iti va da raspunsul.

| AndradaBăă a răspuns:

Ew zic sa te desparti de el! Ramaneti prieteni pentru 5 ani.Cand vei veni in Romania va veti intalni si poate o sa aveti o relatie serioasa... sper ca te-am ajutat...dar sa nu il uiti