| anonim_4396 a întrebat:

Lucrez foarte mult si ma joc foarte mult pe pc, sunt genul de om care isi petrece aproape tot timpul la pc. Cel mai bun prieten al meu el sta mai mult decat mine si are multi prieteni din diferite tari. Inceputul anului trecut am cunoscut-o pe iubita mea cu ajutorul prietenului meu. El o cunoaste pe ea de 6 ani. Si prietenul meu a avut anul trecut o relatie cu o fata din alta tara timp de 2 luni, eu pe iubita mea am cunoscut-o pe grupul prietenului meu. Am inceput sa vorbesc cu ea si de valentine's day am decis sa o intreb daca vrea sa fie iubita mea, ea a acceptat. Ea ea este aproape la fel ca mine, ne petrecem mult timp la pc amandoi, muncim si jucam, suntem pe acelasi domeniu. Mentionez ca este cu cativa ani mai mare decat mine, ea este adult iar eu tanar adult (nu locuiesc in Romania unde locuiesc eu asa sunt considerat) avem un an si aproape o luna, de cand suntem impreuna tot timpul ne-am inteles bine, totul era aproape perfect. Acum vine partea ciudata, din relatia noastra este ca eu nu stiu cum arata ea, dar ea stie cum arat eu si nu vrea sa stiu cum arata ea, dar stiu chestii personale despre ea, numele ei real, cati ani are, unde locuieste, inaltimea ei, parul ei, pielea ei etc chesti de genul. Niciodata nu a vrut sa vorbeasca cu mine de ce nu vrea sa stiu cum arata ea. Eu m-am atasat foarte tare de ea pentru ca suntem aproape la fel si o iubesc foarte tare si de-aia nu m-am despartit de ea pana acum si o astept. Partea nasoala este ca eu vreau o relatie serioasa si cu un viitor iar ea nu este pregatita si nici macar nu stie ce doreste din ce a vorbit cu mine. Prietenul meu s-a decis sa ma ajute desi eu nu i-am cerut asta in urma cu 3 zile si-a facut un cont fals in care se dadea drept fata a vorbit cu iubita mea 3 zile si dupa 3 zile el a ajuns la conversatia pe care o voia el, am sa las conversatia mai jos.

Grozav, apropo pentru că nimeni nu știe cum arătați cred că bf-ul nu va vedea niciodată cum arăți, adevărat?
Da!
Sfâșie-și dorința.
Da...
Si de ce ești atunci în relație?
Nu știu!
Dracu Valentine...
Imi pare rau.
A auzi asta, asa de ce nu te desparți de el dacă nu-l iubești?
Nu știu. Am incercat anul trecut, dar el dorea o relație
Ce ai incercat, să te desparti de el?
MHM.
Si de ce nu scapi de el?
Am impresia că am vrut să fac asta, dar chiar nu știu cum se simte, că îl doare mai mult
si vrea o relatie foarte serioasa si lunga.
Stii totdeauna împreună trăind împreună.
Da, si nu vrei asta?
Pentru că nu mă simt pregătit.
Esti dificil. Chiar îl iubești sau nu?
Da.
Fac.
Adică vrei să continui o relație cu el și o relație serioasa poate.
Stii ce vrei cu adevărat?
Nu.
Pentru tine este doar o jucărie pentru petrecerea timpului?
Probabil
laugh out Loud
Intr-adevăr?
Da, cred.
Deci nu-l iubești dacă pentru tine este doar o bucată de rahat.
Îl iubesc, dar nu știu dacă pot continua relația până la sfârșitul acestui an.
De ce?
Pentru că am vrut să fiu singura deocamdată până la sfârșitul acestui an.
De ce ai vrut asta?
Nu știu, mă simt inconfortabila și confortabila în același timp, face ca relația să se simtă ciudată pentru mine.
Altunci de ce te simți ciudat în relație?
Doar simt că nu sunt pregătita pentru viitorul meu,
Te-ai certat vreodată cu el?
Nu, dar voi vorbi despre el mai târziu în această săptămână.
Să te desparti de el?
Nu stiu unde merge, dar rau ma gandesc la asta.
Dar dacă va termina cu tine, vei fi fericita?
Da.
Te-am ajutat. Acum știi ce vrei, să o termini cu el.
Adică dacă îți este greu să o termini cu el
Pot să-i spun asta pe Instagram?
OK
Ok o să spun ca vrei să te desparți de el.
Doar gândește-te la sfârșitul acestei săptămâni, să văd cum merge mâine.

(Nu am vrut sa mai stau sa traduc eu nu ma simt in stare, cu greu am scris tot aici ma simt foarte nasol, sper sa intelegeti)

Mentionez ca eu scriu asta dupa 3 ore ce am citit si eu coversatia, prietenul meu a zis ca vrea doar sa ma ajute si ca nici el nu se astepta la asta.
Eu sunt foarte derutat, nu stiu cum sa reactionez, ce sa fac, ce sa zic, sunt blocat complet pentru ca eu o iubesc la fel de mult chiar si dupa ce am citit acea conversatie.Ce are trebui sa fac? Lasa-mi si parerea va rog.

Răspuns Apreciat de Editori
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Adevarul este ca nu cunosti o persoana cu adevarat stand ani de zile deci gandeste-te cum este virtual.In spatele internetului majoritatea sunt ce vor ei sa iti arate nu asa cum sunt de fapt cu adevarat. Sfatul meu pentru tine este sa nu te pripesti cu fata asta, faptul ca aveti aceleasi hobby uri asta nu denota ca va veti si intelege, plus de asta de ce nu iti arata infatisarea ei? Vorbiti deja de un an si ceva, ar trebui sa iti puna semne de intrebare faptul asta.Si plus conversatia cu prietenul tau denota ca nici ea nu stie ce vrea sau face ceea ce face din plictiseala. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si tie ti se pare ca sunteti impreuna? O mai si iubesti dar nu stii cum arată? Ea dupa ce vorbeste cu tine si-o trage cu altul de pe acolo unde este ea. Of, Doamne ce gandire imatură ai!

| RAY a răspuns:

Ai scris mult,e viata ta,ce sa spun,dar matur nu esti, nici rational, hotarat, esti o jucarie pe ea atat, cum iti pierzi timpul asa aiurea

| Crackman a răspuns:

Iesi din casa

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Cred ca esti debil mintal, cum sa "iubesti "o persoană si cum sa i zici macar "iubita" si cum sa i zici macar "relatie" cand tu n ai vazut o niciodata e clar ca nu o cunosti nici 1%.
Da i pace si cauta o fata offline nu te mai amăgi cu cele onlinewinking