| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Acu o luna am facut cunostiinta cu un prieten de-al fostului meu iubit, ne-am vazut dupa aceea doar noi 2 si m-a sarutat, am tot vorbit, imi zicea tot felul de chestii, vorbeam non-stop, de 2 ori vorbisem sa iesim dar "a intervenit" ceva la el si tot de mine zicea ca sunt indiferenta si nu imi pasa.Acu cateva zile ne-am intalnit intamplator si am stat cam o juma de ora, am vorbit, am glumit si dupa fiecare s-a dus unde avea sa se duca (desi ma invitase sa vin cu el), in aceeasi seara iar imi zicea tot felul de chestii cum ca vrea sa ne vedem a2a zi neaparat si multe altele, eh a2a zi nici macar nu a pomenit ceva de iesit si cand i-am zis unde sa ne vedem, mi-a zis unde e el in momentu ala(in ce parc) si nu i-am mai zis nimic si de atunci (adica vreo 2 zile aproape) nu ma mai baga mai deloc in seama.Ce se intampla cu el? Adica azi imi zice ca ii venea sa ma sarute si vrea sa ne vedem si dupa nici nu ma mai baga in seama?

Răspuns Câştigător
| 22andreea22 a răspuns:

Probabil nu isi doreste o relatie in momentul de fata, mi s-a intamplat si mie ceva in genul asta. va trebui sa ai rabdare, sa comunicati ca si pana acum insa daca va mai intalniti, nu il mai lasa sa te sarute pentru ca nu sunteti impreuna asa poate ii dai un impuls si se gandeste la ce vrea sa faca. daca nu vrea o relatie acum, nu inseamna ca nu te place, ca nu ii face placere sa va vedeti si sa vorbiti, cu siguranta esti pe gustul lui de vreme ce te-a sarutat, baietii nu stau cu feltele daca nu sunt atrasi de ele si in nici un caz nu le sarutahee hee ai putintica rabdare, daca el nu te cauta, cauta-l tu ( daca il placi intr-adevar) dar nu insistent, nu-l sufoca pentru ca fiind indecis sau nepregatit probabil te va respinge, nu vei afla ce e cu el si in nici un cas nu veti ajunge sa fiti impreuna. te rog sa imi zici si mie ce si cum ai facut, da-mi un mesaj pe privat, sunt tare curioasa cum reactioneaza el tocmai pentru ca am cunoscut si eu o persoana de genul asta. multa bafta!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De obicei, relatiile cu prietenii fostului iubit nu aduc nimic bun. Actuala ta cunostinta nu este prea incantata de tine si te va folosi numai atunci cand va avea pofta sa se giugiuleasca cu o fata, si nu va avea cu cine. Atat, si nimic mai mult.

| Exilee a răspuns:

Bineinteles happy DIn nefericire, relatia a fostdoar "o joaca"

| Lecsa_Lexi_1994 a răspuns:

Poate e indecis sau poate fostul prieten al tau i-a spus multe neadevaruri despre tine intentionat pentru a nu te vedea intr-o noua relatie. Sfat: Cauta-l si vorbeste cu el deschis, spune exact ce gandesti pentru ca nu ai nimic de pierdut happy Good Luck

| asdfghjkl666 a răspuns (pentru Lecsa_Lexi_1994):

Si aici e o problema, fostul meu prieten a aflat de ''prietenia'' dintre noi, nu stia ca ne cunoastem si s-au certat atunci, insa el a continuat sa vorbeasca cu mine.

| Lecsa_Lexi_1994 a răspuns (pentru asdfghjkl666):

Dar eu au continuat sa fie la fel de prieteni ca inainte?

| Lecsa_Lexi_1994 a răspuns (pentru asdfghjkl666):

Sincer daca te iubeste ramane cu tine

| asdfghjkl666 a răspuns (pentru Lecsa_Lexi_1994):

Nu stiu, nu tin legatura cu fostul meu prieten, dar oricum, nu erau asa de apropiati

| asdfghjkl666 a răspuns (pentru Lecsa_Lexi_1994):

Nu cred ca e vorba de iubire, dar dupa faza pe care i-am facut-o mi-a zis doar sa nu se mai repete.