| Andreea1333 a întrebat:

Hei,acum 2 zile am facut dragoste alaturi de prietenul meu, pentru mine era prima oara dar pentru el nu, tin sa precizez ca in timpul actului mi-a curs foarte mult sange insotit de cheaguri, dupa 15 minute de 'suportat' durerea prietenul meu si-a dat drumul in timp ce era in mine in prezervativ, exista vreun risc de sarcina, in momentul cand si l-a scos din mine se putea vedea sperma in prezervativ deci nu cred ca era rupt.
Funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU poate exista nici o posibilitate de a se forma o sarcina in conditiile descrise in intrebarea ta. Cantitatea foarte mare de sange, dar mai ales prezenta cheagurilor este anormala in cazul in care dezvirginarea s-a produs in afara zilelor de menstruatie. Doar daca dezvirginarea s-a produs in timpul menstruatiei se poate considera ca fiind normala sangerarea respectiva, si totodata intr-o astfel de situatie formarea sarcinii este IMPOSIBILA chiar si in cazul in care sexul ar fi fost neprotejat. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind un act sexual protejat, nu sunt sanse de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat nu exista risc de a ramane gravida.

| orailibrail a răspuns:

15 minute?
Prietenul tău a insistat sa te dezvorgineze total de la primul contact.
Deasta ti-a curs si sange