| hgfdsa a întrebat:

Hei.Acum cateva saptamani am reinceput sa vorbesc cu un baiat cu care ma cunosc de aprox. 5 ani(colegi de clasa). vorbeam ca intre prieteni, radeam, ieseam cu gasca in oras etc.recunosc ca il placeam putin. dar recent am aflat ca el este indragostit de mine, si asa a aflat si el ca eu il plac.acum nu mai e deloc ca inainte, nu prea mai vorbim, stam in aceeasi banca si parca ma chinui sa ii scot cuvintele cu clestele din gura.eu as vrea sa fie totul ca inainte, sa fim prieteni si atat, dar el vrea opusul.nu stiu ce sa fac sa nu-l ranesc. ajutor?!

3 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Cel mai simplu e sa vorbesti cu el cand sunteti singuri. crede.ma asa e cel mai bine. bafta!:*

| xALeXdXx a răspuns:

Deci ii spui delicat ca nu crezi ca va protiviti ipreuna sau mai bine era inainte dar ai grija pe ce ton spui si in ce context dar cel mai importatnt spune-i ca tu pe el nul vezi ca un iubit ci doar ca pe un simplu prieten foarte bun happy

| Roxana2312 a răspuns:

Poi macar dai o sansa sa fi cu el pentru ca daca va iubiti reciproc nu o sa fie ncii o problema si el o sa isi dea drumul la gura dai doar o sansa asta iti cere baiatu... sper sa iti fie de folos fundita?puppy dog eyes