| OfataDoar a întrebat:

Hei am 13 ani si nu mi-a venit inca menstruatia. am 1.58inaltimea si 48kg.sunt singura fata din clasa care nu are menstruatie.eu zic ca mi se intampla ceva. sunt virgina si nu am facut actiuni iesite din comun.nu stiu ce se intampla.la doctor nu as vrea sa ajung, dar voua la ce varsta v-a venit? si ce ar trebui sa fac?

multimesc!

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Si ti-e necaz? laughing - Baga tare, cin' te tine?

| Elisa a răspuns:

Pai toate vin la timpul lor. Nu la toata lumea i vine la aceeasi varsta. Mai asteapta un pic si ai sa observi ca o sa-ti vina. Tie iti vine mai tarziu si de aia: probabil ca nu ti s-au urcat hormonii si de aia. Bafta.

FunditsA?

| bianca9422 a răspuns:

Nu iti face grijihappy
depinde de corpul fiecaruia
e totul normal la tine ai timp sa iti vina si menstruatia
te asigur ca atunci cand o sa ai parte de ea nu o sa iti mai doresti
bucura-te de vara fara menstruatie love struck

| DarkShaodw1 a răspuns:

Menstruatia poate sa vina pana la 18 ani si e normal!
Eu, de exemplu, sunt o fata mica de statura si mi-a venit destul de devreme. Am prietene mai inalte ca mine, carora le-a venit mai tarziu! Nu te ingrijora! depinde de corpul fiecaruia, ai rabdare!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal ...nu te mai ingrijora atata...mie la 13jumata chiar.si app mai bine ca nu.mai cresti