| Anonim1907 a întrebat:

Hei! Am 14 ani si dupa ce ma masturbez si am orgasm imi iese un lichid din penis... care nu e sperma. lichidul e in cantitate mica (1 picatura), are o culoare albicioasa(nu alba ca sperma), si e uleios/cleios. Si nu e sperma! Ce este? Sau ce inseamna? Este vreun motiv?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca acel lichid sa reprezinte secretie a glandelor bulbouretrale adica lichid preejaculator sau poate ca reprezinta un inceput de secretie a veziculei seminale, adica o componenta a spermei si anume partea denumita plasma seminala, care deocamdata/in acest moment este lipsit de spermatozoizi.

| mihai69 a răspuns:

E lichid preejaculator și înseamnă că încă nu ai ajuns la deplină maturitate sexuală. Va veni și acesta nu peste mult timp.
Până atunci, spor la labă!

| Emilian65 a răspuns:

Este lichidul preejaculator.