| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si cred ca am sperma, cand am orgasm senzatia de satisfactie imi iese din penis un lichid transparent si lipicios e sperma?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încă nu. Dar va fi în curând, când va deveni albicios la culoare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aw, ce crede el ca are ^_^

In primul rand, pentru ca esti mic nu o sa incep cu glumele, o sa inceapa altii oricum. Cand te exciti uneori mai apare si lichidul preejaculator, care este transparent. Posibil ca aia sa fie.

Si sa nu confunzi orgasmul cu acea stare in care se intampla asta. Sunt lucruri diferite. Bine... pot sa si coincida momentele, insa la 13 ani nu cred ca fix asta se intampla.

| mihai69 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Și ce ți se pare ciudat? Eu am avut primul orgasm pe la 12 ani.

| DoarBogdan a răspuns (pentru mihai69):

Nu stiu ce varsta ai acum, insa ma astept sa fi trecut ceva de atunci.
Nu neaparat ciudat... mai bine zis, as vrea sa accentuez faptul ca el fiind la acea varsta, fara sa stie exact cum functioneaza lucrurile (din moment ce a pus intrebarea asta, dah), poate sa simta starea aia de placere si sa zica ca este orgasm, desi... nu stie exact ce este asta. Deci zic ca este posibil, ca poate chiar asa s-a intamplat. Sau poate ca nu. Sau hai sa luam cazul tau de la 12 ani, acel orgasm ca atare, acea placere simtita in tot corpul pe care nu prea poti sa o descrii (care nu este neaparat momentul in care iti dai si drumul), de la 12 ani este tot ca cea pe care o simti acum, in viata de zi cu zi cand se ajunge la asta? Ma astept sa fi trecut ceva de atunci, la 12 ani abia daca ne cunoasteam corpul bine, dar aminte sa mai vorbim si de orgasm.

Dar bine, ar fi mai multe de zis, eu am subliniat doar faptul sa nu se prina de ideea asta in termeni de acum, cand s-ar putea sa nu fie chiar asa.

Zi faina in continuare! ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Da e aia, Cam de la 12 ani apare.

| Frank51 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Draga bogdan. Nu vreau sa te sperii, dar eu am avut orgasm chiar si pe la 9-10 ani, evident fara ejaculare. Nu aveam habar ce era pe atunci dar pe urma m-am prins. Ejacularea apare intre 11-13, insa orgasm poti avea in orice moment din viata.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este sperma. Este lichidul preejaculator sa lichidul prespermatic.