| Andrei1111vg a întrebat:

Salut, in timp ce ma masturbez, sperma imi iese intr o cantitate mica spre medie, si nu imi sare din penis, am citit pe net precum as avea o ejaculare slaba
Ce pot sa fac, e normal?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma are nevoie de multa zile sa se formeze, iar daca tu te mastubezi des, este evident ca nu are timp suficient sa se formeze.
Masurbeaza-te mai rar, odata la 3-4 zile si vei vedea cum creste cantitatea de sperma.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cantitatea ''NORMALA'' de sperma care este ejaculata de marea majoritate a barbatilor, este de circa 2, 5 - 4, 0 ml/ prima ejaculare.
Cantitate care cam incape intr-o fiola de marime medie.
Eliminarea spermei poate fi mai lenta sau mai ''eruptiva'', si asta depinde in general... de nivelul de excitare. Sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si... cum stii tu care este cantitatea "potrivita" sau mare care ar trebui sa iasa? thinking Cum ai facut aceasta comparatie?

Incearca sa stai cateva zile fara si sa incerci dupa, sa vezi daca ete vreo diferenta.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai masturba in exces si totul va fi ok.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Masturbarea excesiva poate duce la reducerea cantitati de sperma
Iar ejacularea depinde de cat esti de excitat in momentul masturbari de obicei daca o faci din "plictiseală " ejacularea o sa fie una slaba

| romina421 a răspuns:

Ai evacuarea infundata