| Anonim180698 a întrebat:

Hei, am 14 ani si ma masturbez clitoridian. Mi se poate intampla ceva? Acum cateva saptamani am incercat sa ma masturbez vaginal, introducandu mi un singur deget in vagin dar ma durea foarte tare acea zona. Cauza?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea aparuta in momentul incercarii de a-ti penetra vaginul se datoreaza faptului ca la varsta ta canalul existent in vagin este extrem de stramt, cam cat sa incapa probabil un creion dar nici acela nu ar intra usor sau fara sa-ti provoace la inceput un mic disconfort. Durerea apare deoarece muschii vaginului opun o rezistenta foarte mare la intindere si se intampla acest lucru deoarece in acest moment sunt rigizi fiind lipsiti de elasticitate, care se va instala in timp dupa mai multe sedinte de masturbare tot mai intense si de lunga durata. Daca vei dori sa incepi sa te satisfaci prin asa numita "degetica", in timpul primelor incercari va trebui sa rabzi si sa suporti putina durere la inceput, insa poti fi sigura ca ulterior placerea si satisfactia resimtita iti vor rasplati perseverenta. Succes si multa sanatate!

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La inceput doare happy