| mariaaaaaaaaaana a întrebat:

Hei! am avut o relatie cu un tip de 1 an si 9 luni.in tot acest timp am fost indragostita si de prietenul lui cu care vorbisem inainte sa am relatia asta si cu care am mai tinut legatura si recent chiar si dupa 3 ani. faza nasoala e cam intre mine si prietenul lui au existat sentimente destul de puternice, insa nu s-a putut face nimic, pentru ca eu eram cu altcineva.iar dupa relatia asta de 1 an si 9 luni,respectivul aflase, nu stiu de unde ca eu am vorbit cu prietenul lui, pentru care am o slabiciune si acum..insa acum eu sunt cu altcineva de 6 luni, iar prietenul lui mi-a dat mesaj am vorbit 3 zile pe net,apoi ne am dat seama ca nu e ok sa continuam,ca practic facem ce am facut si in trecut,ne amagim.a vrut chiar sa ne si vedem, eu acceptand. doar ca nu am putut din anumite motive. faza e ca eu il iubesc mult pe actualul meu prieten, dar imi dau seama ca nu e chiar asa din moment ce eu inca am slabciunea asta pentru baiatul ala. vreau astazi sa ii spun sa ne vedem pentru ca oricum m-a rascolit si vreau doar sa vorbim si sa ne spunem ce nu ne am spus in acesti ani..insa nu stiu ce sa fac. vreau sa vorbim in fata aceste lucruri,nu pe net,sa ne spunem adio in fata, imi e asa dor de el, insa sunt disperata ca nu pot sa vorbesc cu nimeni acest subiect..va rog sa mi spuneti ce sa fac,daca sa ma vad cu el, doar sa vorbim, apoi sa mi continui relatia cu actualul meu prieten.

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu zic sa nu mai vorbesti cu el. N-are rost sa te critic pentru ce ai facut in trecut, mai ales daca nici macar nu te intereseaza, nu pari ca suferi dupa cel cu care ai stat 1 an si 9 luni. Probabil da, sunt niste lucruri neterminate intre voi, spuneti-va si ce nu v-ati spus si vezi ce e de facut ( adica sa nu mai vorbiti niciodata pentru ca iti distruge relatia, indiferent daca actualul afla sau nu).

Decizia sta la tine. Esti singura in masura sa scapi de asta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cu nehotararea ta o sa faci sa sufere pe multi crede ma. Lamureste cu baiatul acela ce ai lamurit si treci mai departe. Astfel risti sa il pierzi si pe actualul prieten daca esti cu gandul tot la baiatul respectiv. O sa ti dai seama ce simti cu adevarat.

| munteanuionvictor a răspuns:

E bine să te întâlnești cu el. Am impresia că e potrivit pentru tine.