| alex71yonutz a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema si as fi recunoscator daca ati putea sa ma ajutati.
Deci am o amica care tocmai s-a despartit de prietenul ei cu care a fost 3 luni.In ultimul timp vorbim destul de mult si suntem foarte apropiati, vorbim absolut orice. Faza e ca mie imi cam place de ea dar nu vreau sa ii zic ca sa nu fie un raspuns negativ.Cum imi pot seama daca ma place? Cum o pot citi? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Este greu sa "citesti" o fata care sufera dupa fostul! Acum cand ea este indecisa(adica daca mai vrea sa fie cu el sa nu),nu prea ai cum sa o citesti...
Ci doar incearca sa iti petreci cat mai mult timp cu ea, sa o cunosti, sa o inveseleti, sa o faci sa se simta bine si sunt sigura ca peste putin timp si ea o sa te placa! Poti doar sa o faci sa se indragosteasca de tine, nu sa o "citesti"

Bafta kiss

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreabă o pe ea, ea este in măsură să i ti spună, doar ea te cunoaste si stie exact ce simte si dacă simte ceva pentru tine, sau te vede ca pe un amic care o scoate din starea ei in care se află de 3 luni incoace.

| neutrino a răspuns:

Ofera-i o floare si invitatia de a iesi cu tine la un suc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

De ce sa faca gestul asta?

Daca este cu adevarat un prieten al acelei fete, cred mai de graba ca ar fi trebuit sa incerce s-o impace cu fostul prieten, ci nu sa cauta pentru propria fericire, a calca pe inima altora care sufera...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca iti place de ea cu adevarat, si ca dupa ce vor trece fluturasii din stomac, n-o sa iei la intrebari daca s-a culcat cu respectivul?
Si daca da, esti sigur ca poti indura privindu-l in ochi pe fostul prieten, cand va intalniti pe strada, stiind ca s-a culcat si el, cu presupusa, viitoare iubita?

Orgoliul barbatesc este mare si crancen, simt ca ai impresia ca ea, acum vulnerabila fiind si ranita, este asemeni unei caprioare ce tocmai a scapat din gura lupului, iar tu, nu faci altceva decat sa fii un alt...lup.

Nu face acesti pasi si nu forta lucrurile, altfel ea intelege ca tu, ai stat la panda in tot acest timp, apoi o sa-si aduca aminte de vorbele fostului prieten, vorbe ce sunau asa: fiecare prieten de langa tine, cautandu-si propriile interese, o sa incerce in fel si chip, folosindu-si masti false, sa ne desparta, acum nu-mi dai crezare, dar maine, dai cu capul de pragul de sus, si.o sa doara.

| Ezeru a răspuns:

Nu stii vorba ca aparentele inseala? Asa este si in cauzul tau. Nu iti poti da seama si in plus fetele cam ascund asta destul de bine. ( Cand ne iubesc nu ne dam seama si cand nu, credem ca ne iubesc laughing ciudat, dar adevarat laughing ).
In fine, cel mai bine ar fi sa fii sincer cu ea. Sa ii spui adevarul. Daca stai sa astepti o sa te indragostesti mai tare si poate o sa pierde-ti prietenia aceasta stransa. Stiu ca va fi rau pentru tine daca spune nu, dar gandeste-te pozitiv indiferent de ce va raspunde va fi bine tongue

| CostacheGiani15 a răspuns:

Daca ai ajuns in stagiu de prieten este cam greu sa esi, sa ai o relatie cu ea.