| Himea a întrebat:

Hei..Am avut o relatie la distanta. Am fost cateva luni bune, ne-am despartit dupa alte cateva luni ne-am impacat pana cand el a hotarat sa opreasca tot, nu ma mai cauta nu raspundea la mesaje nimic..Asa ca l-am lasat in pace nu l-am mai cautat nici eu, prinsesem idea.De curand tot el s-a bagat in vorba cu mine si ca prieteni ne intelegem super, pana cand am inceput sa ne amintim lucruri din relatie si asa am ajuns sa ne spunem ca inca tinem unul la celalalt.Ok nu ne-am impacat dar vorbeam foarte des. Dupa iar a inceput sa ma caute tot mai rar, il sunam mai ziua se trezea sa imi spuna te iubesc iar apoi era sictirit si indiferent cu mine.Chiar daca face toate astea tot tin la el imi este drag..Acum intrebarile mele sunt. Cum sa reactionez fata de el? Si aveti voi vreo idee ce dumnezeu vrea / are de gand sa faca?
Multumesc ca ati citit.Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

O fata nu ar trebui sa se lase "calcata in picioare" ca sa zic asa de un baiat, niciodata. Baieti sunt multi pe lumea asta, si e o relatie la distanta. De ce pui atat suflet si de ce iti pasa asa de mult? Stii cum se zice: "intr-o relatie la distanta toti 4 sunt fericiti." Nu are rost relatia asta, tu nu stii ce face, daca mai e cu cineva, si nici viitor nu pare sa aiba. Asa ca lasa-l in pace mai bine, suferi degeaba.

5 răspunsuri:
| Lexy ♥ a răspuns:

Astea sunt jocuri de copii, asa ca ma bine terminati o dat pentru totdeauna asa zisa"relatie" care oricum nu duce nicaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu*
Nimeni n-are de unde sa stie ce vrea cu adevarat sa faca,decat el! De aceea, e mai bine daca aveti o discutie serioasa, in care sa vorbiti despre voi. Intreaba-l ce isi doreste, ce vrea de la tine. Sa ramaneti prieteni, sa va impacati? Ce asteptari are?
Doar el te poate lamuri cu adevarat. Poate i-ai permis prea multe. Poate te lasi prea usor. Poate esti prea naiva.
A facut ce a vrut..acum a venit, acum a plecat. Ai fost gara lui.
Nu e bine asa.Trebuie sa te hotarasti ce vrei sa faci. Sa continui asa, sa te amagesti intr-una, sau sa lasi trecutul in urma, sa privesti spre viitor.

| En3Rgi a răspuns:

Parerea mea e ca nu ii mai place de tine ci de altcineva, si nu sta prea bine cu ea si poate de aia mai vorbeste din cand in cand cu tine.Ca daca o pierde pe celalta sa te ia pe tine.Eu cred ca vrea sa profite de tine.Iti zic sa uiti de el si sa cauti alta persoana, ca nu e singuru pe care il sti si iti place nu?

| klonn a răspuns:

Parerea mea este ca nu prea tin relatiile la distanta fari un iubit aproiat si nu cred ca mai tine la tine! Sper ca te-am ajutat!

| Hellen94 a răspuns:

Vorbeste cu el, eu asa cred ca e normal sa afli ce e cu purtarea lui si ce il sperie sau nemultumeste asa de tare, poarta o discutie normala cu el si cel mai important spune-i ce mai simti tu fata de el, poate asta il ajuta mai usor sa discute cu tine.Bafta!