| TudoooriiitaaaxD a întrebat:

Hei, am facut dragoste cu prietenul meu, fara prezervativ.Actul sexual a durat in jur 40 minute. Baiatul nu si-a dat drumul in mine, dar am auzit de lichidul acela preseminal.cat de periculos poate fi si cate sanse de sarcina sunt?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele de sarcina sunt cuprinse intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este la fel de periculos ca și lichidul seminal în sine. Depinde în ce perioadă a ciclului te aflai tu!
Nu mai accepta fără prezervativ.
După 7 zile de la acest contact fă un test de sarcină.
Pa, pa.

| chelie91ptm a răspuns:

Riscol este destol de mic, stai linistita. Daca no si-a dat dromo in tine no ai nimic.

| bluebios a răspuns:

Lichidul acela dinainte de ejaculare nu contine spematozoizi inanite de prima ejaculare. Daca a-ti facut-o de mai multe ori atunci exista un risc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahh ce imi vine sa va bat happy.
Da lichidul acela, el se excita si elimina sperma, " picatura placerii ".
Riscul este intre 4 si 27 %, depinde si de perioada menstruala in care te aflai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite de aia nu e buna curvia.fiindca duce la; sarcini nedorite,transmitere de boli,traume psihice,despartiri de familii, avorturi, intreruperi de sarcini empirice=moarte.pe cand sexul sau dragostea facute in familie,sant sigure,nu risti nimic,daca ramai,no problem,acum intreaba-l pe desteptul cu care te-ai f...t, fiindca cred ca stie, si poate sa-si asume si niste responsabilitati daca te iubeste.sau el iubeste doar sa dea din fund, 40 de minute?