| roxana_9332 a întrebat:

Hei..Am facut prostia sa-mi insel prietenul cu o persoana total nepotrivita. Prin inselat ma refer ca l-am pupat odata. A fost o greseala si m-am gandit ca nu o sa-i spun prietenului meu sa nu stric tot si am decis sa uit. Si a aflat prietenul meu in cele din urma. S-a despartit de bine, bineinteles. Si acum nu stiu cum sa-l recastig..ma iubeste, dar se gandeste ca o sa o fac din nou. Dar chiar nu am ganduri sa mai repet iar ce am facut. Am nevoie de un sfat..Cum sa-l recastig?

8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Stai stai... unde l-ai pupat?
ca sa stim cat de grav e.

| ScandaL a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la consecinte inainte sa faci lucrul acela.
Unele fete [ ca tine] isi bat joc de sentimentele unui baiat, apoi va plangeti ca toti va fac panarame sau c*rve, pai cum Dumnezeu sa nu va faca cand voi sunteti niste proaste. happy

| Exilee a răspuns:

Cum sa-l recastigi? Tare vreo 2 ti-as mai zice. Nu este corect sa-ti bati joc de sentimentele unui baiat, deoarece cu siguranta ca rana sufletului nu se vindeca usor ( mai ales cand iti inseli prietenul cu cei pe care-l ironizeaza-sper ca nu este valabil in cazul vostru). Nu stiu, cu siguranta ca POATE as fi iertat-o ( desi nu prea este construita aceasta fraza corect gramatical ci o spun ca fapt divers deoarece este o decizie complexa). Poate, intr-o oarecare masura de orgoliu, se izoleaza. Oricum, fii sigura ca sufera acum ( doar ca nu vrea sa-si destainuie trairile sale), insa ai putea comunica di nou, i-ai putea marturisi regretul prin niste scrisori ( asta desigur daca ai inspiratie- eu nu cunosc categoria sociala din care faci parte, deci nu-mi pot forma o parere despre tine ) judecand si dupa varsta pe care o ai (daca 93' este anul cand dumneata ai venit printre oameni).

Daca cuvintele tale sunt sincere si se vor arata prin fapte, atunci zic ca este binevenita o a doua sansa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici inainte de a face greseala presupun ca nu aveai de gand sa o faci si tot ai facut-o...

Si nu exista "a insela" cu o persoana nepotrivita, singura persoana nepotrivita esti tu pentru ca ti-ai tradat si mintit prietenul.

Sa-l recastigi e greu, depinde cat de departe esti dispusa sa mergi.

| sensualus a răspuns:

Hmm... deci daca era persoana potrivita mergea altfel treaba jucauso?happy

| AllexTheWolf a răspuns:

Sa ce? Sa-l recastigi? Pe bune? Ce suntem noi? El daca te insela nu iti convenea... Incearca sa te pui in pielea lui sa vezi cum e. El acum sufera, e normal, si tu faceai la fel. Acum nu stiu ce gandeste, poate vrea sa se impace cu tine. Daca se impaca cu tine...

| teetrrerretre a răspuns:

Nici cum, cauta altu. Ori e prost ala daca te reaccepta ori...