| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Hei!

Am facut sex protejat, primul numar a decurs bine, la al doilea la ejaculare, prietenul meu a observat ca prezervativul a ramas inauntru, ejacularea a fost facuta afara, dar ne este frica sa nu fi patruns inauntru ceva, la dimineata o sa iau pastila de a doua zi, este prima data cand o iau, am o menstruatie foarte neregulata si mi-e frica de efectele pastilei, ma streseaza si nu stiu ce sa mai fac. Menstruatia mea uneori vine lunar, uneori lipseste, iar uneori am doar mici scurgeri cateva zile si atat. In octombrie mi-a venit pe 15, iar in noimebrie pe 16, acum in decembrie am avut doar o scurgere alba pe lenjerie si atat, saptamana trecuta.
CE SE INTAMPLA DACA NU AM MENSTRUATIE REGULATA, UNEORI ABSENTĂ SI IAU PASTILA DE A DOUA ZI?

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Este ok, stai linistita, doar ca acum exista sansa sa nu iti vina din nou luna asta din cauza dereglarilor hormonale

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul a fost sters.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai, eu iti doresc tot binele din lume si copii frumosi!

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns oricum, dar raspunsul tau este acelasi la toate intrebarile de acest gen, multe informatii chiar inutile, ok, am inteles ca prezervativele trebuie sa fie stramte, dar ce ai zis in completare e total inutil. Acelasi raspuns l-ai mai dat la inca 100 de persoane, exact la fel, nu o lua personal, doar ca nu vreau raspunsurile tale. Zi buna!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Pacat ca esti incapabila sa apreciezi ce primesti.

| Ilovedinero a răspuns:

Poate sa iti vina mai repede, sa iti intarzie mai mult sau sa nu aibe efecte adverse.Stai sa vezi ca daca nu o iei iti " inarzie" pana prin septembrie.Totusi pentru menstruatie neregulata sau absenta trebuie sa consulti un medic ginecolog

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Ilovedinero):

Am luat-o la 8-9 ore distanta, este ok?

| Ilovedinero a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Da, este super ok

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Ilovedinero):

Mai exista risc?crying

| Ilovedinero a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Exista riscuri extrem de mici, 1 la 10000 sa nu isi faca pastila efectul insa la tine sunt chiar mai mici avand in vedere absenta periodica a menstruatiei

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Ilovedinero):

Dar in ultimele luni mi-a venit, doar ca luna martie spre exemplu nu a venit deloc

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Ilovedinero):

Am inteles ????

| Ilovedinero a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Este ok, stai linistita, doar ca acum exista sansa sa nu iti vina din nou luna asta din cauza dereglarilor hormonale