| tuddoor a întrebat:

Hei, am in clasa o tipa de care imi place, adica imi place mult, problema e ca ea in fiecare pauza sta cu niste tipe de la alta clasa, deci eu nu prea am cand sa vorbesc cu ea in afara de ore, am incercat sa stau cu ea si chestii de astea dar nu ne-am apropiat decat ca prieteni, acum un an mai ieseam cu ea dar atunci nu o placeam si ne-am cam distantat.
Ma ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Comunicarea si atentia sunt cheile in inceperea unei relatii. Nu la "atentii" materiale ma refer, ci la interesul pe care il arati pentru persoana respectiva.

| Danysan a răspuns:

Iesi cu ea in Oras si incearca sa ii spui ceea ce simti. Acum e cam dificil sa o inviti dar gasesti tu o cale sa faci asa ceva.

| tuddoor explică (pentru Danysan):

Imi va fi cam greu sa o scot doar pe ea, ar trebui cumva sa-i arat la scoala ca o plec vreo sugestie?