| Andrreachiriac a întrebat:

Hello TPU, am o poveste de dragoste, si chiar am nevoie de ajutor. Deci eu am 16 ani, fac 17 peste 4 luni, el are 18. Ne cunoastem de 3 ani. Dar doar de un an am început sa Ieșim ( hang out) mai mult. Eu, el si prietenii. Avem prietenii comuni. Asa si prietenul lui cel mai bun anul trecut de revel, mi-a spus ca el a zis ca vrea sa mai Ieșim împreuna, adica "hang out" ca ii place de mine. Asa si de atunci am început sa Ieșim toți, suntem ca o Gașca big grin
Si chestia e ca si eu il plac, cred ca de atunci, dar nu știu dacă el ma mai place. Si cateodata, noi dam petreceri aproape in fiecare luna big grin si la petreceri, comportamentul lui fata de mine, arată ca ma place. Deci nu ma lasa in pace, ma i.a in brate, fuge după mine, ne strâmbam unul la altul laughing. Ma ciufuleste, ma strânge de nas bla bla multe chestii de astea mărunte, dar pentru mine inseamna mult. Dar problema e ca aceeași chestie o început sa facă si cu prietena mea, si ea e in Gașca ( suntem 3 băieții, si 3 fete) de ex de revelionul acesta, am dat petrecere si mda el s.a comportat exact la fel cu ea, cum s.a comportat si cu mine... Si de aceea ma confuza. Deci in tot anul asta de cand il plac, ma confuza rău. Ptc ba imi da de înțeles ca ma place, ba ca nu. Alta faza e la o alta petrecere cand s.a sarutat cu alta prietena. Ea e tot din Gașca. Deci înainte de aia imi dădea de înțeles ca ma place după se sărută cu ea, pe bune?! Si asta s.a intamplat atât de repede si...mda nu știu. Si mda, si ea il placehee hee dar nu ne certam din cauza asta. Din contra, ne cerem sfaturi una de la alta pentru asta big grin
Asa si eu as vrea sa il întreb personal sau poate pe prietenul lui cel mai bun, dacă ma place sau nu. Ptc trebuie sa știu. Aaa da, eu nu am mai avut nici o data un prieten înaintehee hee.
Si nu știu ce sa fac :/
Apropo la mulți mulți ani! :*

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Hei.
Sincer, nu prea cred că te place.
Eu, de exemplu, în noaptea de revelion am pățit la fel.Stăteam cu un tip, ne tachinam, ne sărutam, ne-am plimbat mi-a ciufulit părul și toate astea.Eram amândoi amețiți și chiar dacă eu i-am povestit despre băiatul pe care-l plac și el despre fosta lui iubită (care e prietenă cu mine) am continuat să ne "jucăm" deși nu e nimic între noi, în rest abia dacă ne salutam.

Dacă doar la petreceri se comportă așa cu tine, înseamnă că e puțin amețit și are nevoie de afecțiune.
Totuși, ai putea să-l întrebi de ce face asta, sau măcar să-ți mărturisești sentimentele.Merită să încerci.

Multă baftă!

| Andrreachiriac explică:

Dar aproape la toate petrecerile se comporta asa. Ba chiar si cand ne întâlnim....doar ca după se comporta la fel si cu prietena mea. Asta ma confuza cel mai tare thinking sad

| Kamiichu a răspuns:

Pai e cam complicat, tu intreaba-l direct pe el. Si spune-i ca nu stii de ce face asa cu tine si dupa aceea si cu alte fete din gasca, intreaba-l ce vrea. Poate ai norocul sa fie al taubatting eyelashes Bafta, si la multi ani!

| AktivShack a răspuns:

Buna.
E doar parerea mea, dar nu cred ca te place. Poate in acel moment a avut nevoie de putina afectiune si atat, insa nu strica sa-l intrebi.Nu ai nimic de pierdut.Toate cele bune.