| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

[funda. Cititi pana la capat pentru a intelege. Multumesc pentru raspunsuri anticipat]I-am lasat mesajul urmator pe mess fostului meu prieten:

Mai sunt doar 2 zile ramase, inainte a-i spune "Adio" acestui an.Gandeste-te la tot ceea ce ai facut : Ai descoperit prieteni noi sau te-ai impacat cu cei vechi, Ai plans, Ai ras, Ai urat, Ai suferit, Ai sarutat, Ai sperat.Adu-ti amintele de pers cu care ai facut macar unul din lucrurile astea si trimite-le un mesaj prin care sa le spui "Multumesc". Chiar daca ti-au spus vorbe grele, Ei totusi au fost prezenti in viata ta! MULTUMESC!

Si el mi-a raspuns ca momentan e singur si ca asa vrea sa ramana, dar sa inteleg ca el nu ma poate iubi si sa nu-i mai dau mesaje. Asta dupa ce in urma cu vreo doua saptamani cand ii dadusem un bip m-a sunat de pe nr lui o fata sa-mi spuna ca e iubita lui si sa-l las in pace. Si apoi el(fostul) ma tot innebunea ca vrea sa se vada cu mine si cu prietenul meu ca vrea sa vorbeasca cu el(dar nu vroia sa-mi spuna ce... probabil ca sa ma faca de ras in fata lui)

De ce credeti ca mi-a zis mie ca s-a despartit de fata respectiva(daca chiar e adv)? Eu nu-l intrebasem nimic. Doar am vrut sa-i multumesc pentru ca m-a facut fericita candva(a fost primul baiat care m-a sarutat, chiar anul asta). Si ce rost avea sa-mi spuna ca e singur si nu cauta iubita? Ce vrea el de fapt? Ca daca vroia sa nu-l mai caut imi dadea ign direct si gata. Dar de ce mi-a spus ca e singur? Nu pricepthinking Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

Prin faza cu mesajul a fost foarte nesimtit. Adica tu i-ai acordat atentia pe care nici n-o merita! Ai facut un gest dragut cu acel mesajwinking putea macar sa aprecieze. In legatura cu intrebarea ta e logic ca vrea sa iti faca mai mult rau. Iti zice ca s-a despartit de prietena lui tocmais a te faca pe tine s amai speri la el. E o tactica veche. In felul asta iti va fi din ce in ce mai greu sa renunti la el. Te cred, o despartire e grea si dureroasa. Si speri emreu ca poate o sa va impacati.

Daca ar veni acum si te-ar intreba " vrei sa fim din nou impreuna? " ce ai zice?( fa un mic test si intreaba-te singura)

Daca zici da, probabil ca il iubesti mai mult decat merita.
Daca zici nu, inseamna ca ai taria de a trece mai departe.

Eu as crede ca e momentul sa treci mai departe, vei suferi ceva timp, dar dupa vei uita totwinking

Succes big hug ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Nu cer sfaturi de data asta. Nu am de gand sa ma intorc la el pentru ca nu vreau sa-mi stric relatia de o am acum. Dar vreau sa inteleg ce vrea el de la mine.

| Dizzydizz a răspuns:

Poate nu vrea sa il mai kuti.Si u ii dai prea multa atentie.Doar lasa-l in pm ca un baiat ca asta nu merita. El sigur a pus-o p'aia sa vorbeasca cu tine, in bataie de joC.Si nu ma-as mira daca miai spune ca el s-a despartit de tine, sau ca inainte de a va desprati iti facea faze aiurea. Sfatul meu:Ignora-l total, si nu iti mai face iluzii desarte. el vede ca u suferi dupa el.si totusi ii place asta. ce fel de persoana e aia care face chestii d'astea?
Nu astepta de la el ignore.Demonstreaza-ti ca nu te face un fraier si da-i u.
Vei fi mandra de tine, daca nu pe moment cel putin peste un timp:*
Succes.

| todea1990 a răspuns:

Eu cred ca te vrea inapoitongue

| Girl_5668 a răspuns:

Nu-i mai da atentie si gata, nu merita

| Liviuuuuu a răspuns:

Deci, el asteapta sa te intorci la el, cred ca vrea sa mergi si sa ii zici ca il iubesti si vrei sa fi inapoi cu el, parerea mea. sfat, nu-i acorda atentie, fi mai indiferenta, nu-l lasa sa creada ca te are la mana. daca esti cu alt baiat, atunci lasa-l in treaba luiwinking

| DianaAndreea90 a răspuns:

Iubitea...jeguri din astea intanlesti oriunde.lasal in pace nu il lua in seama, vrea sa isi bata joc. Ai grija de tine si Happy New Year puppy dog eyes kiss