| ManTheMan8 a întrebat:

Sa incep cu inceputul. Sunt intra 12, am 18 ani, sunt baiat si de vreo 2 sapt o colega tot imi face avansuri AGAIN! sad sad nu vreau sa inteleti gresit, imi place de aceasta fata e draguta, frumoasa, un comportament exemplar etc. Problema e ca este fosta celui mai bun prieten al meu. SI imi e frica ca daca o sa fiu cu ea, noi doi nu vom mai fii cei mai buni prieteni. El mi-a spus ca daca o plac nici o problema, sa ba bag in seama cu ea... dar nu il cred. Spre exemplu in ora X
ea mi-a trimis un biletel in care imi spunea :
Hey :* vii azi dupa ore sa ne plimbam, iesim la un suc... ceva...
IAR el asa s-a uitat la mine de parca i-am omorat familia...
Sau un alt exemplu : Eram eu, el si ea impreuna cu alti prieteni in club. Cei drept eram un pic beat, iar ea a profitat m-a luat si m-a dus afara unde ne-am sarutat, iar cand m-am intors in club el era plecat...
Intrebare ce sa fac? sa fiu cu ea si sa risc sa imi pierd cel mai bun prieten sau sa o ignor si sa nu o bag inseama si sa am in continuare cel mai bun prieten?

4 răspunsuri:
| eu6andrea a răspuns:

Sa spunem ca vei avea o relatie cu ea asta insemnand ca il vei pierde pe el.Trece un timp totul ok, apoi v despartiti ba pentru ca plecati la facultati diferite, ori ca nu va intelegeti etc.Mai trece putin timp si va si uitati si apoi incep remuscarile cu prietenul ca mai bine nu faceai asa etc.
Concluzia e ca fete vei avea mereu, relatii la fel...dar prietenii sunt greu de gasit si nu merita sa iti faci prietenul sa sufere!
Punete in situatia lui si gandeste-te ca daca ai fi tu cum ai fi vrut ca el sa procedeze? Fa acelasi lucru!
Succes

| Greenscarf26 a răspuns:

Hello happy
Hmm, complicat, insa cred ca cel mai bine ar fi sa ai o discutie cu el ce crede cu adevarta si dac iti place fata aceea nu refuza pe motivul ca "se v-a supara prietenul tau"

| Mahima a răspuns:

Eu zic sa iti pastrezi prietenul mai bine.Nu stii ce sentimente mai are el pentru fosta.In puls, poate s-ar simti ciudat atunci cand ati iesi impreuna.Gandeste-te! Cu fata asta poate merge poate nu.Ai de gand sa risti o prietenie pentru o relatie incerta? Mai sunt o gramada de fete, las-o pe fosta prietenului tau.Crede-ma,prieteni buni gasesti foarte rar! Bafta!

| wuella a răspuns:

Fetele vin si pleaca. Prietenii raman. Este o regula nescrisa a fetelor, sa nu te combini cu fostul prieten al celei mai bune prietene. Se aplica si la baieti.