| NicollNikkyKv a întrebat:

Hei, am nevoie de un sfat.
Imi place de un baiat.Mi-a mai placut de el inainte si cred ca si lui dupa felul cum se comporta cu mine la scoala ( ma gadila, imi zicea micuto, ma 'bazaia' chestii de'astea ). Dupa cv timp amandoi ne-am gasit pe altcineva, eu m0am despartit de cv timp de fostul, el s-a despartit recent de fosta sa prietena, chiar sapt asta de 3 zile.Si cand am auzit parca mi-a aparut un zambet pe buze, eram fericita, si inca mai il plac, chiar in ziua aceea cand a zis ca nu mai e cu aceea, mi-a zambit, ne-am gadilat laughing, tot imi zicea micuto, este foarte dragut.Si mie chiar imi place de el, lui nu stiu pentru ca numa ce sa desp de fosta lui si e normal sa o mai iubeasca, placa.Eu as vrea sa incerc sa fim impreuna adica na, nu stiu cum sa procedez, m-am gandit sa-l mai las putin sa ' nu ma bag inca pe el' ca poate inca o mai iubeste, de fapt sigur inca o place ( app ea s-a despartit de el ), sa il mai las pana o uita sau nu stiu sincer ce sa fac pentru chiar il plac.
Vreau un sfat sa imi ziceti cum sa procedez, ce sa fac... sad
Multumesc, FUNDA! ( scuze daca am greseli)

10 răspunsuri:
| Sesci a răspuns:

Daca nu mai ai rabdare si vrei sa stii ce simte pentru tine, este cel mai siplu sa ii spui. Daca iti esti greu, poti sa o faci indirect, adica: sa-i dai de inteles ca-l placi cu tot felul de glume. De exemplu : cand va trimite-ti biletele, sa ii scrii gen "ce faci micutule? Ma mai iubesti? ". Nu stiu, vezi tu ce-i scrii acolo. Bafta :*

| Danysan a răspuns:

Vb cu el stii ca Te Place.E singur si ai tot Dreptul sa te bagi cu el in seama. Incearca sa bati apropouri de o Iesire In Oras si daca o sa se Intample asta e clar ca o sa Intrii Intr-o Relatie.

| despina17 a răspuns:

Draguto o sansa iti bate rar la usa nu ezita spune-i sentimentele ca va fi tarziu apoi si daca tu il iei frumos o sa o uite cel mai frumos mod dea spune te iubesc este cu un sarut bafta

| NicollNikkyKv explică (pentru despina17):

I-as spune, dar nu stiu cum..cum sa intru in vorba cu el, la scoala vorbim foarte mult, fata-n fata mi-e c-am rusine sa-i spun sad nu stiu... poate ca el nu ma place.

| Stefan_Gavrila_1990 a răspuns:

Vezi ca mai tarziu sa nu fie deja prea tarziu, el nu stie ce este in minea ta si poate vei avea remuscari ca nu i-ai spus mai devreme.

| Andreytta981317 a răspuns:

Si eu sint de parerea ca ar trebui sa ii spui ca il placi, caci daca isi gaseste alta deja poti sa nu mai ai sanse la el.Ia-ti inima in dinti si spune-i intr-un mod mai asa ca el sa inteleaga si sa nu o ia pe dos si atunci ai sa vezi daca face sa mai tii la el sau nu.BAFTA!

| NicollNikkyKv explică (pentru Andreytta981317):

Eu i-as spune, dar mi-e c-am frica de raspunsul lui... avand in vedere ca numa ce s-a despartit de fosta lui iubita...el nu e genul acela de baiat care sa-si schimbe prietenele ca pe ciorapi. :* Multumesc oricum pentru sfat! >big grin

| Andreytta981317 a răspuns (pentru NicollNikkyKv):

Mai asteapta putin si cind ai sa crezi ca a venit timpul o sa i-o spui

| BlazeDrakon a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui ca il placi.O spun din propria experienta insa mie imi placea de o fata cu vo 2 ani mai mare si imi era cam rusine sa-i spun..Ar trebui sa ii spui dar nu asa: "Fa vezi ca-mi place de tine" ar trebui sa-i spui subtil...Pana nu-si gaseste pe alta..ca poate si el te place dar n-are curaj sa spuna.