| beyouloveme a întrebat:

Stiu ca o sa scriu destul de mult si va multumesc anticipat pentru rabdare. Sunt fata, Emily, am 16 ani si sunt bisexuala sau lesbiana. Am fost cu un baiat timp de 2 ani, si ne-am despartit acum 6 luni. de atunci nu mi-a mai placut de nici un baiat. in schimb acum 2 luni am inceput sa plac o fata. Ne-am tinutde mana, i-am spus ca o plac si dupa am intrebat-o daca vrea safie cu mine si a zis da. Dupa 3 sapt mi-a spus ca ea mai e cu un baiat de 1 sapt(deci la2sapt dupa ce sa cuplase cu mine). Asta m-a daramat. dupa aproape 3 sapt am decis sa ma despart de ea. Credeam ca asa o sa incetez sa o mai iubesc. La 2 zile dupa despartire zicea ca ma iubeste, dar ca o iubeste si mai multe pe fosta ei prietena. (specific ca s-a despartit de fosta pentru a fi cu mine). In momentul asta as vrea din tot sufletu o sa o am din nou langa mine si sa ma iubeasca. pentru ca eu o iubesc aproape mai mult decat am iubit vreodata. Cum as putea sa o cuceresc? thinking

Răspuns Câştigător
| dött a răspuns:

Este greu sa incerci sa fii cu o persoana de acelasi sex, iti spun asta fiindca si eu am incercat (mai demult, eram adolescent, aveam vreo 17). O solutie pe moment ar fi sa va cunoasteti foarte bine (ma refer sa va imprieteniti ca si cand ati fi doar prietene, nu pentru a avea o relatie), poate dupa lucrurile se vor schimba si se va apropia de tine de la sine. Este greu fiindca fiind amandoua fete nu prea stiti care sa fie "baiatul", aici referindu-ma la atitudinea protectoare si celelalte caracteristici barbatesti, plus ca sunteti inca mici. Nu exista o cale de a cuceri o fata, tu fata fiind, sau cel putin nu acum. Trebuie vorbit pur si simplu fata in fata, fara sa minti sau sa-ti ascunzi sentimentele.
PS, nu-i baga in seama pe cei care spun ca nu-i normal, ca te bate dumnezeu, ca lumea o sa te priveasca nu stiu cum, fiindca e viata ta si nimeni nu stie cum te simti in astfel de momente.

5 răspunsuri:
| candy000 a răspuns:

Buna! Fara suparare dar sfatul meu e sa te gandesti mai bine si sa te reorientezi catre baieti deoarece asa e normal, eu nu cred ca exista iubire intre 2 persoane de acelasi sex.Cu timpul vei uita, totul este trecator si ai destul timp sa iubesti si sa fii iubitahappy

| Solsagan a răspuns (pentru candy000):

De ce nu e normal?
Te deranjează pe tine cu ceva?
E de preferat să vezi pe stradă două fete bisexuale, decât două piţipoance notorii.

| candy000 a răspuns (pentru Solsagan):

Deoarece nu e moral, da ma deranjeaza imi provoaca scarba cand vad 2 peroane de acelasi sex impreuna si cred ca e de preferat cand vedem pe strada un cuplu frumos happyParerea mea dar nu judec pe nimeni.

| dött a răspuns (pentru candy000):

Daca ceva ti se pare scarbos sau daca pur si simplu nu-ti place il ignori si faci ceea ce-ti face placere si cu care te simti bine.

| CoCoundervibe26 a răspuns:

Nu sunt in masura sa dau sfaturi la aceasta intrebare. Eu cred ca cel mai bine ar fi ca voi doua sa fiti doar prietene, nu ''iubite'' sau altceva. Poate n.ai gasit baiatul potrivit pe care sa.l placi, dar cu timpul se va schimba totul. Nu vreau sa te superi pe mine, e doar o parere. happy