| Darkangel005 a întrebat:

Hey, Am si eu o întrebare, Eu sunt din Brasov, si oamenii de aici se grabesc uneori sa traga concluyii tampite. Eu ascult rock, si uneori manele, si prietenii îmi spun ca sunt satanista, sau ca sunt manelista, credeti ca ar trebui sa imi schimb genurile muzicale sau să îmi fac alţi prieteni?

Răspuns Câştigător
| CristiB93 a răspuns:

Nu trebuie sa iti schimbi genurile daca asta iti place, ei te judeca dupa muzica, dar asta e o prostie, nu trebuie sa judeci un om dupa ce muzica i place sau ce haine poarta si eu mai ascult manele, imi place doar de jean de la Craiova, si rock, dar aleg numai ce imi place din astea doua, nu am doar un gen ci din toate aleg ce imi place, asta nu inseamna ca sunt satanist sau porcarii din astea tongue

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

E puțin ciudat faptul că asculți rock cu manele,dar sunt gusturile tale.
Dacă se iau de ceea ce asculți tu,și nu te pot accepta așa cum ești, atunci nu se pot numi prieteni.

Apropo, nu are legătură faptul că ești din Brașov, cu faprul că oamenii trag concluzii greșite, așa e cam peste tot. big grin
Multă baftă!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Cred ca nu trebuie sa mai apleci urechile la ce spun cocalarii si sa fii cum esti tu nu cum ar vrea altii sa fii. daca am face tot ce vor altii in viata nu am mai conta pentru noi insine

| atoatestiitoarea a răspuns:

Da, te pun in categoria incultilor si dobitocilor care asculta manele. Deci daca-ti cauti alt prieteni care asculta ca si tine manele, inseamna ca si ei fac parte din acea categorie de tâmpiti si retardati mintali!

| Deriss01 a răspuns:

Nu trebuiee deloc sa iti schimbi genurile muzicale, daca eii ar fi cu adevarat prietenii tai nu te-ar judeca dupa melodiile pe care le asculti. trebuie sa iti faci alti prieteni care sa aiba gusturi asemanatoare cu ale tale. eu am colege care asculta manele dar nimeni nu le supne ca sunt maneliste sau cocalare doar pentru ca asculta acel gen de muzica. decii fi tu insati si cinee te placee asa cum esti bine, cine nu poate sa se care din viata ta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alti prieteni. Daca ti-ar fi fost cu adevarat niste prietenii buni, te-ar fi acceptat asa cum esti, si nu te-ar fi "discriminat" pentru genul de muzica pe care-l asculti.

| Chronicles a răspuns:

Să-ţi faci alţi prietenii buni, cu siguranţă ei nu îţi sunt. Te-ar fi acceptat asa cum eşti şi nu ar fi contat genul de muzică pe care îl asculţi, nu te-ar fi "discriminat" pentru asta.