| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am o mica problema. Am avut o prietena foarte buna in ultimii ani, m-a ajutat si sustinut mereu ( cel putin asa credeam ). Pana cand, in ultimele zile, cand am avut o stare foarte proasta si monotona(stiti voi, starile alea cand va vine sa va aruncati de la etaj sau sa va dati cu capu` de pereti ) si i-am spus ei. Crezand ca ma ajuta, si e alaturi de mine, i-am spus mai multe. Iar ea pur si simplu mi-a spus ca totul se trage de la prietenul meu. Insa, nu e asa, pentru ca prietenul meu a fost langa mine in tot acest timp, si chiar ea, inainte imi spunea ca sunt norocoasa si ca vrea sa ne vada tot mai mult timp impreuna. In ciuda lucrurilor spuse de ea, nu am ascultat-o, si mi-am vazut de relatia mea, care este minunata! Intrebarea mea este : credeti ca vrea sa ma desparta neaparat de prietenul meu si ca este prietena cu mine doar cand are nevoie?

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa tragi concluzii pripite referitoare la prietena ta. Mai bine faci ce iti dicteaza ratiunea si inima. Faptul ca ti-a spus ca ti se trage de la prietenul tau, nu lua in nume de rau asta, ci rationeaza cat de cat si vezi daca are macar un pic dreptate. Toate cele bune happy

| anonim_4396 explică (pentru catthshshshs):

Mersi pentru sfat.

| catthshshshs a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere, oricand happy

6 răspunsuri:
| bunica18 a răspuns:

Poate ca are dreptate...intreab-o ce a vrut sa spuna mai exact

| alessia_7452 a răspuns:

Oooo poate ca a fost intr-o stare mai proasta dar daca te-a ajutat nu

| anonim_4396 explică (pentru alessia_7452):

Hmm. Nici eu nu stiu ce sa zic, intr-o stare proasta sau nu...eu stiu ca nu este adevarat ce a spus, adica m-am convins. Multumesc pentru ajutor!>big grin

Nu exista prieteni ideali. Poate este si ea intr-o pasa proasta sau doar nu vrea sa imparta atentia ta.