| ahgogogo a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu, am fost aproximativ 7 luni impreuna,dar el inca tine la fosta,in gasca noastra de prieteni el cand s-a imbatat a spus ca inca ii trimite flori,ca inca o iubeste si a inceput sa ma critice pe mine ca nu ne potrivim si alte chestii care ar fi trebuit sa ramana in intimitatea noastra,dar el cu mine joaca teatru ca si cum ar fi totul perfect,va dati seama ce am simtit eu cand am aflat lucrurile astea,oricum o sa ma mai intalnesc cu el in viata si as vrea niste sfaturi in legatura cu ce as putea sa-i spun cand o sa-l vad,as vrea sa-l fac sa-i para rau va dati seama si-a batut joc de mine, mi-am pierdut 7 luni din viata degeaba el nici macar nu cred ca tine la mine,si ca sa primesc si lovitura asta deja e prea mult,am facut o multime de compromisuri pentru relatia asta chiar m-am certat si cu parintii mei pentru el,si cu prietena mea cea mai buna fiindca ea imi spunea sa o termin cu el parca presimtea ceva si eu nu am ascultat-o bineinteles crezand ca nu e in stare sa-mi faca asta.Dau funda,vreau sfaturi in legatura cu povestea asta si mai ales vreau sa-l fac sa-i para rau, fiindca chiar nu meritam sa-si bata joc de mine!

1 răspuns:
| Seepty a răspuns:

Eu zic cand te mai intalnesti cu el sa il ignori si sa nu-l bagi in seama, nici salut sa nu-i spui asa o sa intrebe odata ca de ce esti suparat pe el iar tu incepi sa-i explici ca si-a batut joc de tine si nu vrei sa mai ai deaface cu el asa ca sa te lase in pace si sa-si caute alta persoana de care sa-si bata joc nu de tine.