| blondi a întrebat:

Hei am o prietena care m-a rugat sa va intreb cevaaa acum o saptamana a facut sex protejat dar s-a rupt prezervativul in timpul ejaculari iar acum i-a venit menstruatia? Credeti ca mai este riscul sa ramana insarcinata?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia a venit exact in ziua in care trebuia (este regulata) si este normala din toate punctele de vedere (durata, flux, cantitate, aspect), nu e insarcinata.

| mihamihaela1234 a răspuns:

Pentru prietena ta?rolling on the floor
nnu cred ca e insarcinata dar exista riscul sa fi luat vreun BTS...

| alal_1674 a răspuns:

Daca tot i-a venit ciclul...mai mult ca sigur (99, 9%)... nu este insarcinata!
Alta data. chiar daca acum a scapat...trebuie sa fie mai precauta!
In definitiv, chiar daca nu foloseste prezervativ in timpul unui act sexual, dar partenerul sau are grije de ea si nu ejaculeaza inauntru...este la fel de "in siguranta"

| Anonim a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia nu are de ce sa isi faca griji, nu este insarcinata kiss

| foxi a răspuns:

Sant sanse mici, dar exista!

| andreea_9470 a răspuns:

Sunt si femei care au ciclu in timpul sarciniibig grin

dar am auzit ca rar se intampla.acum nu stiu.sa-si faca un test de sarcina mai bine

| Amy90 a răspuns:

Buna! Nu stiu daca intrebarea este pentru pr ta sau pentru tine dar iti pot rasp sa stea linistita... daca sa zicem ca nu ii mai vine ciclu a 2a oara sa isi ia un test de sarcina.

| princess_1786 a răspuns:

Nu!

| Razvan_8265 a răspuns:

Nu boy nu daca i-a venit menstruatia nu a si ca sa fi sigur asteapta sa ii vina din nou si daca ii vine e okwinking

| cristievd a răspuns:

Daca i-a venit ciclu man nu mai are cum sa ramana stai linistit si nu mai da asa tare in ea ca animalu mai incet si nu se va mai rupe sau cumarati prezervative mai scumpe si calitative nu te zgarci bafta