| AllexiaAllexxia a întrebat:

Hei! Am o problema, acum o luna am facut sex neprotejat cu iubitul meu. A ejaculat de doua ori in cateva zile pentru ca noi ne dorim un copil, apoi la 3-4 zile a venit menstruatia in mod normal ceea ce ne-a dezamagit avand in vedere ca a fost o menstruatie normala si la data la care trebuia. Luna asta cand menstruatia trebuia sa apara deja a întârziat cateva zile, am sentimentul ca sunt însărcinată si chiar cateva din simptomele sarcinii sani mai iritati, acnee ceea ce eu n-am avut pana acum. Inca n-am facut niciun test pentru ca nu sunt in oras dar vreau cateva pareri înainte, va rog.

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

In principiu daca ai ciclul regulat sa zic la 28 de zile cam in ziua 14 ai cele mai mari sanse sa ramai insarcinata. Daca o faci cu 4-5 zile inainte sa iti vina, sansele sunt super mici.
Cam dupa o luna incep sa apara si simptomele. Cel mai bine e sa iti faci testul cat mai curand si sa nu mai citesti tampenii de pe net. Si Succes!/Felicitari!

| Violleta2022 a răspuns:

Parerile noastre nu sunt relevante, dar un test de sarcina facut DUPA 7-10 zile de intarziere, ar putea fi, cel mai relevant.